Nowe funkcje Flickr'a już dostępne

fot.blog.flickr.net
fot.blog.flickr.net
Ola Błażowska

08.08.2010 06:44, aktual.: 01.08.2022 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od kilku dni oficjalnie dostępny dla wszystkich użytkowników jest nowy wygląd Flickr'a. Jeśli zamieszczacie tam swoje zdjęcia, z pewnością zauważyliście, że wyświetlane pojedyncze fotografie są większe, a z prawej strony towarzyszą im nowe opcje. Jedną z wielu nowości są między innymi klawiaturowe skróty, które znacznie przyspieszają przeglądanie zdjęć.

Od końca czerwca użytkownicy portalu (których jest ok. 0,8 miliona) testowali podgląd nowego widoku wyświetlania pojedynczych zdjęć. Została stworzona nawet specjalna grupa, na której można było wymienić się własnymi obserwacjami na temat nowych rozwiązań. Dzięki długiej fazie testów i zaangażowaniu użytkowników, administracja Flickra udostępniła w końcu nowe opcje dla wszystkich i na stałe.

Jak już wspomniałam, pierwszą znaczącą zmianą jest powiększenie o 28% rozmiaru pojedynczego zdjęcia. Ciekawą opcją jest także proste przełączenie standardowego widoku do opcji "Lightbox", która prezentuje wybraną fotografię na jednolitym, czarnym tle. Aby ją uruchomić wystarczy wybrać lupkę nad zdjęciem, bądź wcisnąć L na naszej klawiaturze. To nie jedyne tego typu rozwiązanie, które znacznie ułatwia przeglądanie zdjęć. Do dyspozycji mamy bowiem pięć klawiszowych skrótów:

strzałka w lewo - przewinięcie do poprzedniego zdjęcia

strzałka w prawo - prezwinięcie do następnego zdjęcia

< - przewinięcie paska z miniaturkami zdjęć w lewo

> - przewinięcie paska z miniaturkami zdjęć w prawo

L - podgląd "Lightbox"

Ponadto wyróżnione zostały informacje o powstaniu zdjęcia: kto, gdzie, kiedy i czym je wykonał. Jeśli użytkownik udostępnia lokalizację powstania zdjęcia dzięki geotagowaniu, zobaczymy to także na małej mapce. Pod nią znajdują się proste statystyki (ilość odsłon, komentarze). Nowe rozmieszczenie otrzymały także tagi oraz opcja oznaczania osób na zdjęciach.

Źródło: blog.flickr.net

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)