Nowe poradniki fotograficzne, jakich szukacie
Na Fotoblogii ruszamy z nowym cyklem prezentującym poradniki dotyczące pracy w Photoshopie oraz tworzenia domowego studia przy niewielkim dostępnym budżecie. Zajmie się nimi nasz nowy bloger, Jakub Kaźmierczyk. Pierwszy materiał pojawi się jeszcze w tym tygodniu, tymczasem poznajcie bliżej autora cyklu.
Jakub Kaźmierczyk pochodzi z małego, malowniczego miasta na Dolnym Śląsku - Lwówka Śląskiego. Od 2007 roku mieszka, studiuje i pracuje we Wrocławiu. Fotografia jest jego pasją - pozwala mu na wyrażanie siebie i daje nieograniczone możliwości kreacji rzeczywistości. Jakub przyznaje, że po prostu robi to, co lubi. W wolnym czasie, oprócz fotografowania, podróżuje, ale także spędza masę czasu, czytając książki i wertując zasoby Internetu w poszukiwaniu poradników, nowinek, filmów z sesji oraz różnych inspiracji. Kuba zajmuje się przede wszystkim fotografią produktową, wnętrz, portretową i krajobrazem, chociaż nie ogranicza się tylko do tych dziedzin. Pracował m.in. dla Burger Kinga, FreshPointa czy Starbucksa, realizując zlecenia produktowe i architektoniczne.
Oddajmy głos Kubie:
"Lubię dzielić się swoją wiedzą, między innymi z tego znany jest mój blog. Każdy wpis, prywatny czy komercyjny, zawsze opisuję, zdradzając techniki, których użyłem do wykonania zdjęć - zaczynając od panujących warunków, na obróbce kończąc. Znajdziecie tam zarówno sesje studyjne, jak i dokumentacje moich podróży po Europie. Za każdym razem udowadniam, że nie trzeba nosić przy sobie całej walizki sprzętu czy mieć stumetrowego studia, żeby zrobić podobne zdjęcia.
Backstage Bee Movie Glamour - jakubkazmierczyk.pl
W polskim Internecie brakuje mi przede wszystkim prostych, konkretnych poradników dla osób rozpoczynających swoją przygodę z fotografią, jednak mających już niezbędne fundamenty teoretyczne. Większość z nich jest albo bardzo specjalistyczna, albo traktuje o zupełnych podstawach, takich jak budowa aparatu. Spotykam się również z całym mnóstwem poradników, którzy tworzą światowej klasy fotografowie, opisując w nich sprzęt wart nieosiągalne dla hobbysty kwoty. Często takie poradniki demotywują, stwarzają poczucie: „ja nie mam takiego sprzętu, na pewno nie mogę zrobić dobrych zdjęć”. W moich artykułach będę chciał obalić ten mit, pokażę Wam, jak robić efektowne zdjęcia niskim kosztem. Spróbuję pomóc zbudować domowe ministudio oraz stworzę zestaw poradników do Adobe Photoshopa, opisując poszczególne narzędzia oraz tworząc bardziej rozbudowane tutoriale opisujące obróbkę danego zdjęcia od A do Z.
Jestem otwarty na Wasze propozycje, chcę tworzyć dla Was, rozwiewać wątpliwości, po prostu odpowiadać na zapotrzebowanie wiedzy z danej dziedziny fotografii".[block position="inside"]1365[/block]