Nowe przystawki Phase One XF IQ4 mają większy rozmiar matrycy

Nowe przystawki Phase One XF IQ4 mają większy rozmiar matrycy
Marcin Watemborski

29.08.2018 11:16, aktual.: 29.08.2018 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Phase One jest firmą znaną z wypuszczania naprawdę zaawansowanych rozwiązań średnioformatowych. Wielu użytkowników narzekało na mały fizyczny rozmiar matrycy w porównaniu z filmem światłoczułym. Tym razem jest zupełnie inaczej.

Najnowsze przystawki cyfrowe Phase One XF IQ4 mają matryce światłoczułą w rozmiarze 54x40 mm, więc jest ona znaczenie większa niż konkurencyjne. Na dodatek zaradzanie przetwarzaniem obrazu będzie odbywało się za pomocą oprogramowania Capture One wewnątrz aparatu.

Obraz

Modele IQ 150MP oraz IQ 150MP Achromatic mają rozdzielczość 150 megapikseli oraz w rzeczywistości są matrycami BSI-CMOS od Sony. Trzecia, również Sony, to 100-megapikselowy model Trichromatic. Każda z przystawek ma zaawansowane opcje tetheringu – przez złącze USB-C, Wi-Fi oraz Ethernet. Urządzenia mają podwójny slot kart pamięci i obsługują standardy SD oraz XQD.

Obraz

Przystawki będą dostępne w październiku wraz z korpusem, pryzmatem oraz stałoogniskowym obiektywem. Ceny zaczynają się od 47 990 dolarów za IQ4 100MP.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)