Nowe reality show dla fotografów. Poprowadzi je sam Rankin!

Nowe reality show dla fotografów. Poprowadzi je sam Rankin!

Nowe reality show dla fotografów. Poprowadzi je sam Rankin!
Marcin Watemborski
24.05.2021 10:23, aktualizacja: 24.05.2021 12:23

6 amatorów, liczne zadania i nieustępliwy prowadzący. Tym razem nowy program nie będzie opierał się na kucharzach ani cukiernikach, a fotografach. Prowadzącym będzie znany brytyjski fotograf Rankin, któremu można jedynie pozazdrościć doskonałego portfolio.

Stacja telewizyjna BBC zapowiedziała realizację reality show "The Great British Photography Challenge" (ang. "Wielkie brytyjskie wyzwanie fotograficzne") kierowanego do fotografów. Będzie ono polegało na realizacji 4 wyzwań, które będą oceniane przez prowadzącego. Jest nim nie kto inny, jak Rankin – znany fotograf mody oraz portrecista, w którego portoflio znajdziemy zdjęcia takich gwiazd jak: Madonna, Heidi Klum, David Bowie czy… królowa Elżbieta II.

Sama idea programu opiera się na show z 2010 roku, które nosiło nazwę "The Great British Bake Off", czyli "Wielkie brytyjskie wypiekanie" i dotyczyło głównie pieczenia ciast. Różnica między oboma realizacjami polega na tym, że z show fotograficznego uczestnicy nie będą eliminowani. Zwycięzca będzie tylko jeden.

The Great British Photography Challenge | Trailer - BBC

Interesująca jest też sama forma. Uczestnicy nie będą mieli do dyspozycji profesjonalnego sprzętu fotograficznego, a jedynie smartfony. Według Rankina, jest to świetny sposób na ujawnienie prawdziwych umiejętności każdego artysty i skoncentrowanie się na samym temacie, a nie zabawę wyrafinowanymi aparatami z najwyższej półki. Tym samym podkreśla to znane motto Chase’a Jarvisa: "Najlepszy aparat to ten, który masz w kieszeni".

Dla uczestników samo wzięcie udziału w programie będzie ogromną nagrodą. Pomijając rozgłos, którego dostarczy im emisja, będą mieli warsztaty jeden na jednego ze znanym i bardzo doświadczonym artystą. To już jest wartością samo w sobie.

Program będzie emitowany na BBC Four w Wielkiej Brytanii od 24 maja 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)