Nowe życie starych zdjęć. To narzędzie odrestauruje je za darmo

Nowe życie starych zdjęć. To narzędzie odrestauruje je za darmo

Nowe życie starych zdjęć. To narzędzie odrestauruje je za darmo
Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad Siwik
02.08.2022 15:02, aktualizacja: 02.08.2022 21:46

Naukowcy z Tencent opracowali darmowe narzędzie, które może odrestaurować zniszczone i niskiej rozdzielczości portrety. Technologia łączy informacje z dwóch modeli SI, aby w ciągu kilku sekund uzupełnić brakujące szczegóły zdjęcia realistycznymi detalami, zachowując przy tym wysoką dokładność i jakość.

Niemal każdy ma w swoim domu pamiątki rodzinne w postaci starych zdjęć, dla których czas nie zawsze był łaskawy. Zły stan fotografii wcale nie oznacza, że powinniśmy zamknąć je w albumie. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z darmowego narzędzia GFP-GAN, które z powodzeniem odrestauruje wyblakłe i popękane zdjęcia, przywracając im dawny urok.

GFP-GAN (Generative Facial Prior-Generative Adversarial Network) wykorzystuje wstępnie wytrenowaną wersję istniejącego modelu NVIDIA StyleGAN-2, aby ukierunkować własny model generatywny w wielu skalach podczas kodowania obrazu aż do kodu ukrytego i do rekonstrukcji. Narzędzie analizuje zawartość obrazu, aby zrozumieć treść, a następnie wypełnić luki i dodać piksele do brakujących sekcji. Technika ta ma na celu zachowanie "tożsamości" osób na zdjęciu, ze szczególnym uwzględnieniem cech twarzy, takich jak oczy i usta.

Impressive restoration of memories by AI !

Zastosowanie dodatkowych wskaźników pomaga sztucznej inteligencji poprawić szczegóły twarzy, skupiając się na ważnych cechach lokalnych, takich jak oczy, usta i nos osoby. Następnie system porównuje prawdziwy obraz z tym nowo odrestaurowanym, aby upewnić się, że na wygenerowanym zdjęciu nadal znajduje się ta sama osoba. Można wypróbować demo GFP-GAN za darmo. Twórcy opublikowali również swój kod, aby każdy mógł zaimplementować technologię rekonstrukcji we własnych projektach.

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)