Nowe życie starych zdjęć. To narzędzie odrestauruje je za darmo

Nowe życie starych zdjęć. To narzędzie odrestauruje je za darmo02.08.2022 15:02
Nowe życie starych zdjęć. To narzędzie odrestauruje je za darmo
Źródło zdjęć: © YouTube

Naukowcy z Tencent opracowali darmowe narzędzie, które może odrestaurować zniszczone i niskiej rozdzielczości portrety. Technologia łączy informacje z dwóch modeli SI, aby w ciągu kilku sekund uzupełnić brakujące szczegóły zdjęcia realistycznymi detalami, zachowując przy tym wysoką dokładność i jakość.

Niemal każdy ma w swoim domu pamiątki rodzinne w postaci starych zdjęć, dla których czas nie zawsze był łaskawy. Zły stan fotografii wcale nie oznacza, że powinniśmy zamknąć je w albumie. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z darmowego narzędzia GFP-GAN, które z powodzeniem odrestauruje wyblakłe i popękane zdjęcia, przywracając im dawny urok.

GFP-GAN (Generative Facial Prior-Generative Adversarial Network) wykorzystuje wstępnie wytrenowaną wersję istniejącego modelu NVIDIA StyleGAN-2, aby ukierunkować własny model generatywny w wielu skalach podczas kodowania obrazu aż do kodu ukrytego i do rekonstrukcji. Narzędzie analizuje zawartość obrazu, aby zrozumieć treść, a następnie wypełnić luki i dodać piksele do brakujących sekcji. Technika ta ma na celu zachowanie "tożsamości" osób na zdjęciu, ze szczególnym uwzględnieniem cech twarzy, takich jak oczy i usta.

Impressive restoration of memories by AI !

Zastosowanie dodatkowych wskaźników pomaga sztucznej inteligencji poprawić szczegóły twarzy, skupiając się na ważnych cechach lokalnych, takich jak oczy, usta i nos osoby. Następnie system porównuje prawdziwy obraz z tym nowo odrestaurowanym, aby upewnić się, że na wygenerowanym zdjęciu nadal znajduje się ta sama osoba. Można wypróbować demo GFP-GAN za darmo. Twórcy opublikowali również swój kod, aby każdy mógł zaimplementować technologię rekonstrukcji we własnych projektach.

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)