Nowojorska Biblioteka Publiczna udostępnia 187 tysięcy zdjęć i ilustracji w domenie publicznej

Nowojorska Biblioteka Publiczna udostępnia 187 tysięcy zdjęć i ilustracji w domenie publicznej

Nowojorska Biblioteka Publiczna udostępnia 187 tysięcy zdjęć i ilustracji w domenie publicznej
Marcin Watemborski
11.01.2016 12:50, aktualizacja: 26.07.2022 19:20

W minionym tygodniu Nowojorska Biblioteka Publiczna oficjalnie przekazała do użytku w domenie publicznej ponad 187 tysięcy historycznych zdjęć w wysokiej rozdzielczości.

Skarbnica starych zdjęć, ilustracji i dokumentów jest dostępna do przeglądania dzięki interesującemu narzędziu wizualnemu stworzonemu na potrzeby biblioteki. Wszystkie materiały macie teraz w zasięgu ręki.

Obraz
© Narzędzie do przeglądania zbiorów Nowojorskiej Biblioteki Publicznej / [publicdomain.nypl.org](http://publicdomain.nypl.org/pdvisualization/)

Stworzono również kategorie, które pomogą Wam przekopać się przez cały zbiór, by odnaleźć to, czego szukacie. Kategoria „fotografia” zawiera obecnie 7311 elementów.

Obraz

Jeśli spodoba Wam się któreś zdjęcie wystarczy, że na nie klikniecie – otworzy się wtedy strona, z której możecie pobrać je w pełnej rozdzielczości.

Przekazanie materiałów do użytku domeny publicznej sprawia, że nie są one obłożone żadnymi obostrzeniami. Możecie je wykorzystywać w dowolnym celu – prywatnie lub publicznie, a nawet komercyjnie!

Sprawdźcie sami jak sprawuje się udostępniona przeglądarka.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)