"Nowojorska ulica w obiektywie" i na ekranie kina Iluzjon

"Nowojorska ulica w obiektywie" i na ekranie kina Iluzjon
Krzysztof Basel

19.11.2013 10:24, aktual.: 26.07.2022 20:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

19 listopada zapraszamy do kina Iluzjon w Warszawie na pokaz specjalny filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" ("Everybody Street") w reżyserii Cheryl Dunn. Po filmie odbędzie się dyskusja, w której udział wezmą Joanna Kinowska, Rafał Siderski, Tomasz Wiech oraz nasz bloger, fotograf Wojciech Gadomski.

Wszyscy oglądają i dyskutują

Pokaz filmu to chyba zbyt skromne określenie dla wydarzenia, które odbędzie się w kinie Iluzjon. Uczestnicy nie tylko obejrzą ten dokumentalny obraz, ale także będą mogli wysłuchać odpowiedniego wstępu do filmu, który wygłosi wykładowca Akademii Fotografii Witek Orski, artysta reprezentowany przez galerię Czułość. Fotograf współpracuje kuratorsko z Miesiącem Fotografii w Krakowie oraz Czułością, a w zakresie fotografii m.in. z magazynami "Aktivist", "ELLE", "Exklusiv", "Kmag" i "Wysokie Obcasy".

Po filmie odbędzie się dyskusja na temat fotografii ulicznej, w której udział wezmą wykładowcy AF: Joanna Kinowska, Rafał Siderski, dobrze znany Wam z Fotoblogii Wojciech Gadomski oraz Tomasz Wiech, należący do kolektywu un-posed.

To nie koniec atrakcji: podczas całego wydarzenia Kamil Zacharski będzie fotografował publiczność. Na jego zdjęciach, na żywo, będą Magda Łupińska i Maciek Wolański, czyli duet działający pod nazwą Lisy Studio. Widzowie będą mogli otrzymać fotografie na pamiątkę.

"Nowojorska ulica w obiektywie"

Cheryl Dunn, znana fotografka uwieczniająca nowojorskie ulice, zapytała o pasje, inspiracje i metody pracy gwiazdy nowojorskiej fotografii ulicznej. Przed jej kamerą swoje historie opowiadają Bruce Davidson, Elliot Erwitt, Rebecca Lepkoff, Jill Freedman, Mary Ellen Mark, Jeff Mermelstein i Martha Cooper

ORGANIZATORZY:

Utrwalając Nowy Jork w obiektywie udowadniają oni, że to, co robią jest prawdziwą sztuką, wymagającą odwagi, wytrwałości, oddania i poświęceń,pozbawioną banału, choć dziś już powoli ginącą w gąszczu łatwej i trywialnej fotografii cyfrowej. Pokazując jak pracują I odnajdują obiekty swoich zdjęć Dunn składa tym samym hołd tej dziedzinie sztuki, która utrwalając ulotny moment życia Nowego Jorku, posiada niezwykle silną moc oddziaływania i przyciągania.

Na przygotowanie filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" ("Everybody Street") Cheryl Dunn poświęciła trzy lata. Co ciekawe, film początkowo miał być uzupełnieniem zorganizowanej przez nowojorskie Seaport Museum retrospektywy Alfreda Stieglitza, jednego z największych i najbardziej znanych fotografów ulicznych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)