Kontrowersyjne zdjęcia Christiana Berthelot - noworodki 20 sekund po urodzeniu

Christian Berthelot pierwszy raz był świadkiem narodzin, gdy jego żona przeszła cesarskie cięcie. Operacja miała uratować życie jej i noworodka. Berthelot poczuł się wtedy, jakby żył w równoległym świecie przepełnionym chaosem.
Christian Berthelot pierwszy raz był świadkiem narodzin, gdy jego żona przeszła cesarskie cięcie. Operacja miała uratować życie jej i noworodka. Berthelot poczuł się wtedy, jakby żył w równoległym świecie przepełnionym chaosem.
Źródło zdjęć: © © Christian Berthelot / [www.christianberthelot.com](http://www.christianberthelot.com)
Marcin Falana

12.01.2015 13:51, aktual.: 12.01.2015 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Christian Berthelot wykonał kontrowersyjny cykl zdjęć noworodków ukazanych tuż po narodzinach - dokładnie w pierwszych 20 sekundach życia. Droga do zdjęć tego rodzaju, wymagała wiele wysiłku.

Jakiś tydzień po tym Berthelot rozmiawiał z położną Jean-Francois Morievnal, która pracuje w szpitalu, gdzie urodził się jego syn. Oboje są pasjonatami fotografii i jakiś pół roku później Morievnal zaproponowała wykonanie serii poświęconej położnictwu - prosto z sali operacyjnej.
Jakiś tydzień po tym Berthelot rozmiawiał z położną Jean-Francois Morievnal, która pracuje w szpitalu, gdzie urodził się jego syn. Oboje są pasjonatami fotografii i jakiś pół roku później Morievnal zaproponowała wykonanie serii poświęconej położnictwu - prosto z sali operacyjnej.© © Christian Berthelot / [www.christianberthelot.com](http://www.christianberthelot.com)
Pomysł okazał się dość skomplikowany w realizacji. Fotograf musiał przejść sześciomiesięczne szkolenie, aby dowiedzieć się jak pracować w środowisku chirurgicznym. Następnie szukał matek i klinik, które zgodziłby się na takie kontrowersyjne zdjęcia.
Pomysł okazał się dość skomplikowany w realizacji. Fotograf musiał przejść sześciomiesięczne szkolenie, aby dowiedzieć się jak pracować w środowisku chirurgicznym. Następnie szukał matek i klinik, które zgodziłby się na takie kontrowersyjne zdjęcia.© © Christian Berthelot / [www.christianberthelot.com](http://www.christianberthelot.com)
Christian przygotowywał się także do tego mentalnie. Po pierwszych zdjęciach postanowił skupić się nowo narodzonych.
Christian przygotowywał się także do tego mentalnie. Po pierwszych zdjęciach postanowił skupić się nowo narodzonych.© © Christian Berthelot / [www.christianberthelot.com](http://www.christianberthelot.com)
Matki, które uczestniczyły w projekcie, otrzymały odbitki zdjęć swoich dzieci. Póki co Christian wykonał zdjęcia dokumentujące 40 narodzin. Z czasem fotograf zmienił swoje podejście do całego procesu i koncentruje się na pierwszych chwilach po narodzinach.
Matki, które uczestniczyły w projekcie, otrzymały odbitki zdjęć swoich dzieci. Póki co Christian wykonał zdjęcia dokumentujące 40 narodzin. Z czasem fotograf zmienił swoje podejście do całego procesu i koncentruje się na pierwszych chwilach po narodzinach.© © Christian Berthelot / [www.christianberthelot.com](http://www.christianberthelot.com)
W swoim komentarzu autor zdaje sobie sprawę, że wielu ludzi będzie zdegustowanych widokiem noworodków w krwi, jednak podkreśla, że dzieci nie biorą się z kapusty. Część odbiorców jest zafascynowana możliwością obejrzenia narodzin.
W swoim komentarzu autor zdaje sobie sprawę, że wielu ludzi będzie zdegustowanych widokiem noworodków w krwi, jednak podkreśla, że dzieci nie biorą się z kapusty. Część odbiorców jest zafascynowana możliwością obejrzenia narodzin.© © Christian Berthelot / [www.christianberthelot.com](http://www.christianberthelot.com)
Obraz
© © Christian Berthelot / [www.christianberthelot.com](http://www.christianberthelot.com)
Obraz
© © Christian Berthelot / [www.christianberthelot.com](http://www.christianberthelot.com)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)