Nowości Elinchrom - nadajnik EL-Skyport Plus HS oraz główka Quadra HS

Nowości Elinchrom - nadajnik EL‑Skyport Plus HS oraz główka Quadra HS

EL-Skyport Plus HS
EL-Skyport Plus HS
Marcin Falana
28.10.2015 12:01, aktualizacja: 26.07.2022 19:28

Elinchrom zaprezentował nowy transmiter EL-Skyport Plus HS i główkę Quadra HS, która jest dedykowana do synchronizacji z krótkimi czasami migawki.

EL-Skyport Plus HS
EL-Skyport Plus HS

Użytkownicy systemu Elinchrom od dawna czekali na nowy nadajnik i doczekali się. EL-Skyport Plus HS podnosi poprzeczkę i jest najbardziej zaawansowanym w historii nadajnikiem z serii Skyport. Zapewnia użytkownikom możliwość kontroli i wizualizacji wszystkich ustawień mocy błysku bezpośrednio na nadajniku oraz możliwość wykonywania zdjęć dla czasów naświetlania do 1/8000 s w trybie Hi-Sync.

EL-Skyport Plus HS
EL-Skyport Plus HS

Nowy nadajnik zmienił się zdecydowanie, jest dużo większy od poprzedników i oferuje

duży wyświetlacz LCD, poza tym, zapewnia dwukierunkową kontrolę poprzez nowy interfejs umożliwiający podgląd ustawień mocy błysku bezpośrednio na nadajniku. Użytkownik może kontrolować moc błysku i ustawienia lampy modelującej bezpośrednio przez nadajnik Skyport.

EL-Skyport Plus HS
EL-Skyport Plus HS

Skyport HS posiada 20 kanałów częstotliwości, z których można korzystać w trybie Normal (normalne czasy naświetlania) lub Speed (krótkie czasy naświetlania). Nadajnik zapewnia łatwe i bezpieczne mocowanie do gorącej stopki i jest zasilany za pomocą 2 baterii AA. Został wyposażony w układ wspomagania AF dla szybszego nastawiania ostrości i gniazdo mini-USB do aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Użytkownik może w łatwy sposób odróżnić tryb pracy, ponieważ wyświetlacz jest podświetlony na zielono dla normalnych czasów otwarcia migawki i na czerwono dla krótkich. Urządzenie zapewnia zasięg do 200 m na zewnątrz pomieszczeń i do 60 m wewnątrz.

EL-Skyport Plus HS
EL-Skyport Plus HS

Nadajnik Skyport HS stanowi płynne rozszerzenie rodziny nadajników EL-Skyport i jest również kompatybilny z trzema wcześniejszymi generacjami lamp błyskowych.

EL-Skyport Plus HS
EL-Skyport Plus HS

Nadajnik Skyport HS stanowi przykład współpracy inżynierskiej z firmą Phottix odpowiedzialnej za design produktu.

Drugą nowością jest główka Quadra HS, która jest dedykowana do pracy z krótkimi czasami migawki. Głowica błyskowa Quadra HS jest kompatybilna z generatorami akumulatorowymi ELB 400 i wszystkimi wcześniejszymi generacjami generatorów Quadra.

Quadra HS
Quadra HS

Została zaprojektowana jako podręczna głowica błyskowa, a dzięki wadze 0,28 kg sprawdzi się doskonale w sytuacjach, w których nie jest możliwe stosowanie pełnowymiarowych lamp błyskowych.

Quadra HS
Quadra HS

Symbol HS oznacza, że lampa została zoptymalizowana dla fotografii Hi-Sync, czyli dla krótkich czasów otwarcia migawki. Nadaje się idealnie do współpracy z nowym nadajnikiem EL-Skyport Plus HS.

Głowica błyskowa Quadra HS posiada wbudowaną lampę modelującą LED zbalansowaną na światło dzienne, odpowiednik światła żarowego o mocy 50 W.

Dostępnych jest wiele podręcznych akcesoriów dedykowanych specjalnie dla serii Quadra, ale Elinchrom oferuje również adapter dla tych, którzy wymagają pełnego dostępu do całej gamy akcesoriów, takich jak np. softboxy Rotalux.

Więcej infrmacji znajdziecie na stronie polskiego dystrybutora: www.milso.com.pl

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)