Nowości QNAP na targach CES - NASy z Thunderbolt 3 i nagrywarką Blu-ray

Nowości QNAP na targach CES - NASy z Thunderbolt 3 i nagrywarką Blu-ray05.01.2017 12:49
Nowości QNAP na targach CES - NASy z Thunderbolt 3 i nagrywarką Blu-ray
Marcin Falana

Firma QNAP wybrała targi CES 2017 w Las Vegas na miejsce premiery całej gamy innowacyjnych rozwiązań NAS, które mogą być bardzo przydatne dla fotografów.

Na początek warto przypomnieć fotografom, co to takiego NAS. Rozwinięcie skrótu to Network Attached Storage, a w rzeczywistości jest to energooszczędny komputer z dużym dyskiem, albo dyskami, który służy do bezpiecznego przechowywania i udostępniania danych. Mamy do niego dostęp z różnych urządzeń, od laptopów do mobilnych. Nie wspominając o możliwości wykorzystania go jako prywatnej chmury. Fotografowie korzystający na co dzień z laptopów doceniają takie rozwiązania.

420745034527410235

QNAP zaprezentował na targach CES nową serię urządzeń Thunderbolt NAS – wyposażając je w najnowszą wersję Thunderbolt 3. Nowość obsługuje znacznie szybszą, niż poprzednie modele, transmisję danych, co czyni idealnym towarzyszem najnowszych komputerów z serii MacBook Pro, oferując ich użytkownikom unikalny zestaw funkcji, przestrzeń dyskową oraz niezawodność. Innowacyjny T2E Converter (dostępny w systemie QTS 4.3) pozwala na wygodne łączenie sieci Thunderbolt oraz Ethernet, czyniąc tym samym Thunderbolt NAS natywnym adapterem Thunderbolt-to-Ethernet.

420745034527541307

QNAP zaprezentował również urządzenie TVS-882BR – NASa wyposażonego w zatokę 5,25”, pozwalającą na instalowanie napędów optycznych, co zapewnia użytkownikowi dodatkową metodę kopiowania danych z płyt na dyski urządzenia. Wśród obsługiwanych napędów znalazły się m.in. Blu-ray Disc oraz nagrywarki kompatybilne z BDXL.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)