Nowości Olympusa: E-M5 Mark II z plikami RAW 64 Mpix, a E-M1 z prędkością 9 kl./s w AF-C

Nowości Olympusa: E‑M5 Mark II z plikami RAW 64 Mpix, a E‑M1 z prędkością 9 kl./s w AF‑C

Nowości Olympusa: E-M5 Mark II z plikami RAW 64 Mpix, a E-M1 z prędkością 9 kl./s w AF-C
Marcin Falana
26.02.2015 13:51, aktualizacja: 26.02.2015 14:51

Olympus zaprezentował w ostatnim czasie dwie nowości w oprogramowaniu do swoich aparatów Mikro Cztery Trzecie. Najnowszy OM-D E-M5 Mark II doczekał się wtyczki do wywoływania 64-megapikselowych plików RAW. Natomiast OM-D E-M1 ma nowe oprogramowanie firmware 3.0, dzięki któremu przyspieszył do 9 kl./s w trybie autofokusu ciągłego.

Wtyczka Olympus High Res Shot Raw File Photoshop Plug-in jest dedykowana do obróbki 40-megapikselowych plików RAW (ORF), które najnowszy Olympus OM-D E-M5 Mark II wykonuje w specjalnym trybie High Res Shot. Aparat składa kilka zdjęć, które wykonuje poruszając matrycą dzięki czemu użytkownicy E-M5 Mk II mają do dyspozycji super szczegółowe zdjęcia.

Problem jaki napotkali pierwsi użytkownicy Olympusów OM-D E-M5 Mark II polega na braku możliwości obróbki plików RAW (ORF). Aplikacja High Res Shot Raw File Photoshop Plug-in umożliwia zaimportowanie plików RAW i ich podstawową obróbkę oraz wyeksportowanie ich do Photoshopa.

Obraz

Jak to z najnowszym oprogramowaniem do najnowszego sprzętu oprogramowanie wymaga też najnowszego 64-bitowego systemu operacyjnego i Photoshopa od wersji CS5. Jeżeli spełniamy te warunki mamy do dyspozycji korektę ekspozycji, balansu bieli, kontrastu, ostrości, nasycenia i przestrzeni barw. Aby otworzyć pliki należy wejść w Photoshopie w Pliki > Import > High Res Shot Raw File Photoshop Plug-in i następnie wybrać odpowiedni plik.

Z kolei Najnowsze oprogramowanie do modelu OM-D E-M1 wprowadza dużą zmianę w zdjęciach seryjnych w trybie autofokusu ciągłego (AF-C), których szybkość wzrosła z 6,5 do 9 kl./s.. Kolejną nowością jest możliwośc przeglądania zdjęć na smatrfonie czy tablecie przez aplikację Olympus Share w czasie filmowania.

Olympus OM-D E-M1
Olympus OM-D E-M1© © KB

Te wszystkie nowości i zmiany stawiają firmę Olympus w bardzo dobrym świetle. Japoński producent jest znany z innowacyjności, a takimi ruchami buduje także markę firmy dbającej o swoich klientów. W ten sposób działają marki premium. Olympus chce być taką marką i idzie mu coraz lepiej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)