Nowości Wacom na targach IFA

Wacom Intuos
Wacom Intuos
Marcin Falana

03.09.2015 13:59, aktual.: 26.07.2022 19:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wacom zaprezentował nową generację tabletów graficznych Intuos, szkicownik Bamboo Spark oraz nowe rysiki do iPadów rozpoznające nacisk.

Wacom zaprezentował dziś nową generację tabletów piórkowych Intuos. Nowa gama Intuosów Pen & Touch składa się z czterech modeli: Intuos Art, Intuos Comic, Intuos Photo oraz Intuos Draw (obsługiwany jedynie piórkiem).

Wacom Intuos
Wacom Intuos

Do każdego z modeli dołączone jest kreatywne oprogramowanie, a także oferta kursów szkoleniowych i wsparcie techniczne. Nowe tablety będą dostępne w dwóch rozmiarach małym 210 x 169 x 11 mm i średnim 275 x 217 x 11 mm , w różnych wersjach kolorystycznych (białej, niebieskiej i czarnej), a także będą się różnić sposobem obsługi – albo jedynie za pomocą piórka albo za pomocą piórka i dotyku. Zestaw do komunikacji bezprzewodowej będzie dostępny jako opcjonalne akcesorium.

Wacom Intuos
Wacom Intuos

Wiele funkcji nowych urządzeń jest dobrze znanych z poprzednich serii Intuos. To piórko rozpoznające 1024 stopni nacisku, które pozwala na umieszczenie większej liczby detali na zdjęciach i rysunkach, technologia „multi-touch”, dzięki której użytkownicy mogą przybliżać i obracać swoje prace za pomocą naturalnych gestów dłoni, a także cztery konfigurowalne przyciski ExpressKeys. Ergonomiczny design tabletu ma gwarantować, że nawet długa praca fotografów i grafików będzie wygodna.

Wacom Intuos
Wacom Intuos

Intuos Draw – dla początkujących twórców kreatywnych. Dzięki temu tabletowi oraz dostępowi do ArtRage Lite oraz bezpłatnych tutoriali użytkownicy mogą szlifować swój talent i w krótkim czasie rozwinąć się artystycznie. Intuos Draw jest dostępny w małym - 69,90 euro (biały i niebieski) oraz średnim (biały) rozmiarze, w wersji obsługującej jedynie piórko.

Wacom Intuos
Wacom Intuos

Intuos Art – dla użytkowników o większych umiejętnościach graficznych.

Razem z tabletem użytkownik otrzymuje program Corel Painter Essentials, który oferuje szeroką paletę stylów i pędzli, gwarantującą realistyczne doznania jakie towarzyszą malowaniu. Tablet jest dostępny w kolorach czarnym i niebieskim oraz rozmiarze małym 99,90 euro lub średnim 199,90 euro.

Wacom Intuos
Wacom Intuos

Intuos Photo – dla fotografów otwartych na nowe techniki kreatywne lub szukających sposobów na łatwiejsze personalizowanie zdjęć. Bez względu na to, czy chodzi o retusz, poprawę kolorów i tonacji czy przekomponowanie zdjęcia, czułe na nacisk piórko oferuje wysoki poziom precyzji i pełną kontrolę nad postprodukcją. Wystarczy kilka prostych technik, aby zdjęcie zrobione smartfonem nabrało większej głębi i zostało docenione przez przyjaciół, rodzinę i fanów. Intuos Photo jest dostępny w małym rozmiarze 99,90 euro w kolorze czarnym. W zestawie znajduje się program Corel PaintShop Pro oraz Corel AfterShot Pro dla systemu Windows, a także Macphun Creative Kit oraz Corel AfterShot Pro dla komputerów Mac.

Wacom Intuos
Wacom Intuos

Intuos Comic – dla fanów komiksów i mangi. Ten model daje wszystko, czego potrzebuje artysta tworzący komiksy i mangę. Idealnie sprawdzi się w kreacji bohaterów, cyfrowym szkicowaniu i kolorowaniu. Intuos Comic jest dostępny w kolorach czarnym i niebieskim oraz w dwóch rozmiarach – małym 99,90 euro i średnim 199,90 euro. Użytkownicy tego modelu mogą bezpłatnie pobrać programy Clip Studio Paint Pro i Anime Studio.

Bamboo Spark, to kolejna nowość Wacoma. Spark to specjalny szkicownik umożliwiający uchwycenie pomysłu za pomocą odręcznych notatek, nadanie mu kształtu i podzielenie się nim z innymi. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby nowe urządzenie Wacoma przesłało szkice i notatki do chmury Wacom Cloud, umożliwiając w ten sposób ich późniejszą edycję.

Bamboo Spark
Bamboo Spark

Bamboo Spark łączy radość jaką daje używanie tradycyjnego pióra atramentowego z technologią cyfrową firmy Wacom wykorzystaną w specjalnym piórze i okładkach szkicownika. Nowe urządzenie umożliwia pisanie i szkicowania za pomocą tradycyjnego, atramentowego piórka Bamboo Spark na większości rodzajów kartek w formacie A5 (148 x 210 mm lub 5,83 x 8,27 cali). W okładkach Bamboo Spark zastosowano komunikującą się z piórkiem powierzchnię EMR (Electro-Magnetic Resonance), wykorzystującą tę samą technologię co profesjonalne produkty Wacoma, która oferuje niemal perfekcyjne cyfrowe odwzorowanie wprowadzanych kształtów.

Bamboo Spark
Bamboo Spark

Konfiguracja urządzenia nie sprawia jakichkolwiek problemów. Należy pobrać aplikację Bamboo Spark na urządzenia z systemem iOS lub Android wyposażone w technologię Bluetooth Smart i sparować je. Następnie wystarczy wcisnąć przycisk znajdujący się na obudowie Bamboo Spark, aby każde pociągnięcie piórem po kartce papieru zostało zapisane w aplikacji.

Bamboo Spark
Bamboo Spark

Nawet w trybie offline urządzenie zapamiętuje do 100 kartek. Zgromadzone notatki i szkice można później edytować w aplikacji Bamboo Spark lub wyeksportować je do aplikacji Bamboo Paper, Evernote lub Dropbox. Bezpłatne konto Wacom Cloud daje użytkownikom dostęp do jego zawartości na szerokiej gamie urządzeń.

Bamboo Spark
Bamboo Spark

Ładowanie okładek Bamboo Spark przez port USB gwarantuje około 8 godzin ciągłej pracy. Pióro Bamboo Spark korzysta zarówno z tradycyjnego atramentu, jak i z technologii Wacom EMR, dzięki której możliwe jest błyskawiczne przeniesienie tradycyjnych notatek i szkiców na kartce papieru do postaci cyfrowej. Wystarczające na trzy miesiące pracy wkłady z atramentem są dostępne w sklepie internetowym Wacoma.

Bamboo Spark będzie dostępny w trzech wersjach, każda w cenie 159,90 euro. Pierwsza z nich to Bamboo Spark z organizerem mieszczącym smartfon, pióro, wizytówki i papier, druga to Bamboo Spark z kieszenią na tablet wykonaną z neoprenu, mieszcząca tablet i/lub smartfon, pióro i papier, a trzecia została zaprojektowana z myślą o tablecie iPad Air 2. Wkłady z tuszem, sprzedawane w zestawach mieszczących trzy sztuki, kosztują 9,99 dolara za zestaw. Bamboo Spark oraz pozostałe akcesoria trafią do sprzedaży w październiku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)