Nowy Adobe Lightroom 2.1 jest już dostepny dla urządzeń z iOS

Nowy Adobe Lightroom 2.1 jest już dostepny dla urządzeń z iOS
Źródło zdjęć: © © Adobe / [blogs.adobe.com](http://blogs.adobe.com/lightroomjournal/2015/12/lightroomformobile21nowavailable.html)
Marcin Watemborski

17.12.2015 10:00, aktual.: 26.07.2022 19:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Adobe powierzyła w ręce mobilnych fotografów nową wersję swojego edytora – Lightroom. W wersji 2.1 znajdziecie wiele przydatnych funkcji, które pozwolą Wam na nowo cieszyć się zdjęciami na ekranach iPada i iPhone'a.

Jeśli udało Wam się już zdobyć iPada albo iPhone'a i jesteście miłośnikami fotografii od razu będziecie chcieli sięgnąć po nową wersję Adobe Lightroom 2.1. Został on zoptymalizowany pod urządzenia mobilne tak, by był jak najbardziej wydajnym narzędziem. A nawet tak, byście mogli edytować zdjęcia jednocześnie robiąc coś innego na dzielonym ekranie Waszego tabletu.

Nową funkcjonalnością w mobilnym LR 2.1 jest sposób edytowania krzywych. Za pomocą narzędzia Tone Curve w trybie Point Curve możecie mieć bezpośredni dostęp do wszystkich kanałów barwnych, co było wcześniej możliwe tylko w stacjonarnej wersji programu.

Obraz
© © Adobe / [blogs.adobe.com](http://blogs.adobe.com/lightroomjournal/2015/12/lightroomformobile21nowavailable.html)

Pojawiło się również narzędzie Split Toning, dzięki któremu możecie nadawać tonację barwową dla jasnych i ciemnych partii obrazu – na przykład generując „hollywood look” z niebieskimi cieniami oraz żółtawymi podświetleniami.

Obraz
© © Adobe / [blogs.adobe.com](http://blogs.adobe.com/lightroomjournal/2015/12/lightroomformobile21nowavailable.html)

Wsparcie znalazły również nowe funkcje iPhone 6S oraz 6S Plus – dzięki którym zrobicie zdjęcie z poziomu Lightrooma, bez konieczności wychodzenia z aplikacji.

Na koniec wielkich zmian przedstawiamy Wam kompletnie nową rzecz w Lightroomie 2.1. Podczas robienia zdjęć za pomocą Waszego urządzenia mobilnego możecie włączyć podgląd na żywo, który będzie wyświetlał to, jak będzie wyglądało zdjęcie po zastosowaniu konkretnego presetu z Lightrooma. Widok jest niedestrukcyjny, to znaczy, że możecie go ściągnąć ze zdjęcia po jego wykonaniu nie niszcząc oryginału.

Obraz
© © Adobe / [blogs.adobe.com](http://blogs.adobe.com/lightroomjournal/2015/12/lightroomformobile21nowavailable.html)

Firma Adobe donosi, że oprócz tego jest jeszcze kilka udoskonaleń i rozszerzeń, które na pewno z radością odkryjecie sami. Program możecie pobrać z iTunes odpowiednia dla iPada oraz iPhone'a.

Więcej informacji znajdziecie na Blogu Adobe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)