„To, co trwałe" - mistrz fotoreportażu Tomasz Tomaszewski sfotografował polskich górali

„To, co trwałe" - mistrz fotoreportażu Tomasz Tomaszewski sfotografował polskich górali

Postaci Tomasza Tomaszewskiego nie trzeba obszernie przedstawiać – dla wielu jest podstawą istnienia polskiej fotografii reportażowej, dla innych mentorem i wzorem do naśladowania. Jako członek Agencji Visum Archiv, Image Collection oraz American Society of Magazine Photographers zrealizował ogrom wartościowych materiałów. Tym razem podjął się scharakteryzowania polskich górali.
Postaci Tomasza Tomaszewskiego nie trzeba obszernie przedstawiać – dla wielu jest podstawą istnienia polskiej fotografii reportażowej, dla innych mentorem i wzorem do naśladowania. Jako członek Agencji Visum Archiv, Image Collection oraz American Society of Magazine Photographers zrealizował ogrom wartościowych materiałów. Tym razem podjął się scharakteryzowania polskich górali.
Źródło zdjęć: © Śmigus dyngus © Tomasz Tomaszewski / [www.tomasztomaszewski.com](http://www.tomasztomaszewski.com/)
Marcin Watemborski
03.12.2015 12:38, aktualizacja: 03.12.2015 13:54

Tomasz Tomaszewski zrealizował materiał dotyczący życia górali z Bukowiny Tatrzańskiej. Fotografie zostały wykonane pełnoklatkowym bezlusterkowcem Sony A7. Album zwieńczający jego pracę już niedługo trafi do sprzedaży.

Tomaszewski rozpoczął pracę nad materiałem w lutym 2014 roku. Celem jego pracy było ukazanie codzienności oraz tradycji polskich górali. W trakcie realizacji projektu fotograf poznawał zwyczaje, wiarę oraz to, co fascynuje wielu ludzi – niesamowitą relację mieszkańców Bukowiny z naturą.
Tomaszewski rozpoczął pracę nad materiałem w lutym 2014 roku. Celem jego pracy było ukazanie codzienności oraz tradycji polskich górali. W trakcie realizacji projektu fotograf poznawał zwyczaje, wiarę oraz to, co fascynuje wielu ludzi – niesamowitą relację mieszkańców Bukowiny z naturą.© Artysta malarz, ksiądz Władysław Podhalański w swojej pracowni na Klinie © Tomasz Tomaszewski / [www.tomasztomaszewski.com](http://www.tomasztomaszewski.com/)
Eseista od dawna był zafascynowany stylem życia górali, a Bukowina Tatrzańska jest jego zdaniem esencją polskiej góralszczyzny. Symbolika regionu stanowi więc próbę identyfikacji całego redionu Podhala. W trakcie swojej podróży niejednokrotnie podkreślał, że sprzęt, którego używał (Sony A7) znacząco ułatwił mu pracę.
Eseista od dawna był zafascynowany stylem życia górali, a Bukowina Tatrzańska jest jego zdaniem esencją polskiej góralszczyzny. Symbolika regionu stanowi więc próbę identyfikacji całego redionu Podhala. W trakcie swojej podróży niejednokrotnie podkreślał, że sprzęt, którego używał (Sony A7) znacząco ułatwił mu pracę.© Hanna Wojtanek z wnukiem © Tomasz Tomaszewski / [www.tomasztomaszewski.com](http://www.tomasztomaszewski.com/)
Album „To, co trwałe”, wydany przez National Geographic, ukażę się w sprzedaży 12 grudnia. Zawiera on aż 130 fotografii, które pokazują jak fotograf postrzega życie polskich górali.
Album „To, co trwałe”, wydany przez National Geographic, ukażę się w sprzedaży 12 grudnia. Zawiera on aż 130 fotografii, które pokazują jak fotograf postrzega życie polskich górali.© Danusia Rzepka z Brzegów i Paweł Pawlikowski z Małego Cichego właśnie wyszli z kościoła © Tomasz Tomaszewski / [www.tomasztomaszewski.com](http://www.tomasztomaszewski.com/)
Obraz
© Kiedy ser już jest gotowy, to się czeka, aż przyjadą ludzie i wsuną bacy do kieszeni trochę dudków © Tomasz Tomaszewski / [www.tomasztomaszewski.com](http://www.tomasztomaszewski.com/)
Obraz
© Skrzypek © Tomasz Tomaszewski / [www.tomasztomaszewski.com](http://www.tomasztomaszewski.com/)
Obraz
© Jedną z głównych atrakcji Góralskiego Karnawału są parady. Gazdowska, czyli zaprzęgów parokonnych, oraz kumoterek, czyli zaprzęgów ciągniętych przez jednego konia. © Tomasz Tomaszewski / [www.tomasztomaszewski.com](http://www.tomasztomaszewski.com/)
Obraz
© Orszak żałobników brnie poprzez mokry śnieg na bukowiańskim cmentarzu © Tomasz Tomaszewski / [www.tomasztomaszewski.com](http://www.tomasztomaszewski.com/)
Obraz
© Paweł Łapka Puszkin całuje krzyż w czasie wielkoczwartkowej liturgii © Tomasz Tomaszewski / [www.tomasztomaszewski.com](http://www.tomasztomaszewski.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)