Nowy algorytm Adobe pozwoli podmienić niebo jednym kliknięciem

Nowy algorytm Adobe pozwoli podmienić niebo jednym kliknięciem
Źródło zdjęć: © © Adobe / [YouTube](https://youtu.be/uNMG3ZpsUz0)
Mikołaj Rożek

14.11.2016 08:35, aktual.: 26.07.2022 18:46

Robiąc zdjęcia w pogodny dzień, często musimy liczyć się z problemem ekspozycji nieba. Borykamy się z wyborem czy pozostawić nadmierną ekspozycję, czy poświęcić czas na doszlifowanie w Photoshopie. Adobe znalazło bezkompromisowe rozwiązanie.

Podczas trwającej na przełomie października i listopada 2016, konferencji Adobe MAX poznaliśmy kilka ciekawych algorytmów produkowanych obecnie przez twórców Photoshopa. Jednym z nich jest technologia SkyReplace, pozwalająca poradzić sobie z problemem niekorzystnej ekspozycji nieba na zdjęciach.

Obraz
© © [Adobe](http://www.adobe.com)

Jak uporczywa i drobiazgowa może być podmiana nieba na zdjęciu wie każdy, kto podejmował się tego wyzwania w Photoshopie. Nowy algorytm opracowywany przez Adobe korzysta z techniki inteligentnego uczenia się, aby móc automatycznie określić, w którym miejscu kończy się niebo, a zaczyna reszta sceny. Jednym kliknięciem podmienia oryginalną część obrazu na widok, który bardziej spełnia nasze wymagania. To nie wszystko, zastosowana technologia dostosowuje resztę zdjęcia, bazując na nowym obrazie, korygując kolor, światło i kontrast.

Obraz
© © [Adobe](http://www.adobe.com)

Czy innowacyjny algorytm sprawdzi się tak dobrze, jak prezentuje go Adobe, będziemy musieli zaczekać do jego premiery. Patrząc na filmik z konferencji, trzeba przyznać, że inżynierowie firmy stają na wysokości zadania, by sprostać nawet największym wymaganiom i sprowadzić je do poziomu kilku kliknięć.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)