Nowy algorytm Google Photos pokoloruje twoje zdjęcia automatycznie

Nowy algorytm Google Photos pokoloruje twoje zdjęcia automatycznie
Marcin Watemborski

10.05.2018 10:49, aktual.: 26.07.2022 18:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google zaskakuje mnie coraz bardziej – od momentu wypuszczenia dawnej Pixasy do dziś. Najnowsze osiągnięcie Google to rozwinięcie możliwości Google Photos o automatyczną koloryzację czarno-białych zdjęć. Wyobrażacie sobie to, że stare zdjęcia mogą ożyć na ekranach waszych smartfonów? Magia!

W kwestii koloryzacji najlepiej zawsze sprawdzali się specjaliści w tej materii. Jest wielu retuszerów, którzy upodobali sobie tę dziedzinę obróbki i dzięki nim możemy zobaczyć historyczne zdjęcia w kolorze. Cóż – już niedługo mogą zostać zastąpieni aplikacją mobilną.

Zdjęcie przedstawione podczas konferencji Google I/O
Zdjęcie przedstawione podczas konferencji Google I/O© © Google

”Colorize” (”Koloryzuj”) to najnowsze narzędzie Google Photos, oparte na algorytmie sztucznej inteligencji, która analizuje obraz i automatycznie napełnia go kolorem. Jeszcze niedawno takie technologie raczkowały i powstawało wiele eksperymentów z tym związanych, a tu proszę – coś takiego na ekranie smartfona.

Keynote (Google I/O '18)

Sieci neuronowe, wykorzystane do koloryzacji radzą sobie z rozpoznawaniem elementów natury oraz ludzi na zdjęciach. Oczywiście pojawiają się z tym jeszcze problemy, lecz algorytm jest na dobrej drodze do znalezienia się finalnie w powszechnym użyciu. Google jednak zastrzega, że nie wypuści go, dopóki nie będzie bardziej dopracowany.

Oprócz koloryzacji, Google pracuje nad innymi narzadziami, jak: tworzenie automatycznych filmików, kolaży i animacji; automatyczne poprawianie zdjęć (obracanie, rozjaśnianie, desaturacja tła) czy rozpoznawanie twarzy. Wychodzi na to, że Google Photos może stać się najpotężniejszą aplikacją mobilną do obróbki zdjęć. Czy tak będzie – czas pokaże.

Google Photos możecie pobrać w wersji na iOS oraz Androida.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)