Nowy Apple Watch 6 powie ci, kiedy będzie "złota godzina" i nie tylko

Nowy Apple Watch 6 powie ci, kiedy będzie "złota godzina" i nie tylko

Nowy Apple Watch 6 powie ci, kiedy będzie "złota godzina" i nie tylko
Marcin Watemborski
16.09.2020 07:28, aktualizacja: 16.09.2020 09:32

Mimo tego, że Apple nie zaprezentowało na swojej konferencji iPhone 12, to i tak został wykonany niewielki ukłon w stronę fotografów. Chodzi o Apple Watch 6, który na pewno wpadnie w ręce wielu fotografów.

Apple Watch 6 to inteligentny zegarek, który łączy się z iPhone i pozwala nie tylko na wyświetlanie godziny czy parametrów zdrowotnych, ale również umożliwia zarządzanie wieloma aplikacjami. Jedna z nowych tarcz w watchOS 7 to mały uśmiech w stronę fotografów.

Na jednej z siedmiu tarcz Apple Watch 6 znalazł się widged stworzony przez Lumy. Jest to aplikacja dla fotografów, która pozwala śledzić występowanie "złotej godziny", czyli chwili przed zachodem Słońca lub tuż po wschodzie ("niebieska godzina"). Wtedy światło jest najprzyjemniejsze, co z pewnością wie każdy miłośnik fotografii krajobrazowej.

Obraz

Na zegarku wyświetli się pozycja słońca nad horyzontym, informacja, o której godzinie zacznie się wyczekiwany czas oraz ile jeszcze trzeba poczekać. Oprócz tego znajdziemy tam przewidywane zachmurzenie oraz szansę wystąpienia opadów. Dzięki nowemu niegasnącemu wyświetlaczowi Retina, który jest 2,5x jaśniejszy od tego w poprzedniej generacji, wszystko będzie dobrze widoczne nawet w pełnym słońcu.

Innymi ciekawostkami na temat specyfikacji Apple Watch 6 jest to, że wśród czujników zdrowia pojawiło się monitorowanie tlenu we krwi, co przyda się na górskich wycieczkach. Pomiar zajmuje do 15 sekund i opiera się na sensorze pod spodem zegarka. 18 godzin pracy na jednym ładowaniu baterii powinno wystarczyć chociaż na 1 dzień wędrówki. W razie potrzeby, pełne ładowanie urządzenia zajmuje mniej niż 1,5 godziny.

Jeśli zastanawiacie się, po co jeszcze fotografom Apple Watch, należy wiedzieć, że na jego tarczy można wyświetlać podgląd aparatu z iPhone i go wyzwalać! Miły gest dla twórców mobilnych.

Cena nowego Apple Watch 6 w najtańszej konfiguracji wynosi 1899 złotych i będzie od dostępny już 18 września 2020 roku. Wspomnianą wyżej funkcję ma również Apple Watch SE.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)