Nowy iPhone 13 dostanie większy, bardziej odstający aparat

Nowy iPhone 13 dostanie większy, bardziej odstający aparat

Nowy iPhone 13 dostanie większy, bardziej odstający aparat
Źródło zdjęć: © MacRumors
Karolina Kowasz
13.05.2021 11:57, aktualizacja: 26.07.2022 14:28

Najnowsze doniesienia o iPhonie 13 wskazują, że jego konstrukcja będzie nieco grubsza w porównaniu do poprzednika. Na tym nie koniec, gdyż zwiększy się także wypukłość aparatu w smartfonie.

Serwis MacRumors dotarł do schematów, które prezentują jak mogą przedstawiać się nowe iPhone’y w wersji 13 i 13 Pro. Ich zdaniem, źródło dokumentów ma duże doświadczenie w przewidywaniu planów projektowych Apple.

Źródło donosi, że nowe modele ‌iPhone 13‌ i 13 Pro mają mieć grubość 7,57 mm, czyli 0,17 mm więcej niż w modelach poprzedniej generacji. To co jednak najbardziej powinno zainteresować potencjalnych nabywców iPhone’a, to wybrzuszenia aparatów. iPhone 13 będzie miał wypukłość aparatu o grubości 2,51 mm, zaś model 13‌ Pro aż 3,65 mm.

418164695787460466
© MacRumors

Tego rodzaju zmiana w iPhone’ach powodowana jest soczewkami. Inżynierowie chcieli aby soczewki nie wystawały zbytnio w nowych modelach. Zamiast pojedynczych wystających soczewek, jak widzieliśmy w modelach ‌iPhone 12‌, aparat w trzynastce będzie bardziej wystawał, podczas gdy soczewki będą znajdować się bliżej pozycji płaskiej, podobnie jak w przypadku iPada Pro 2020.

Nie jest jeszcze pewne jakie ulepszenia czekają nowe aparaty w iPhone’ach. MacRumors sugeruje, że stabilizacja przesunięcia czujnika zwiększy się we wszystkich nowych modelach, a przynajmniej w wersji Pro. Miałoby to znaczące przełożenie na poprawę wydajności i stabilizacji przy słabym oświetleniu.

Ponieważ jednak wypukłość obudowy zwiększy się w obu modelach, można mieć nadzieję, że zmiana obejmie także standardową trzynastkę. Istnieją także doniesienia na temat poprawionego teleobiektywu. Nie wiadomo jednak co konkretnie zostanie w nim poprawione.

Możliwe, że wprowadzone zmiany będą miały przełożenie na umiejscowienie bocznych przycisków w nowych iPhone’ach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)