Nowy miniserial nakręcony wyłącznie za pomocą lustrzanek Canona

Nowy miniserial nakręcony wyłącznie za pomocą lustrzanek Canona

fot. JavierPsilocybin / Flickr
fot. JavierPsilocybin / Flickr
Kamila Dworniczak
22.11.2010 10:44, aktualizacja: 01.08.2022 15:02

W piątek odbyła się premiera pierwszego odcinka nowego miniserialu, zatytułowanego ?Today of All Days?. Twórcy tej internetowej produkcji oparli się na technologii HDSLR, wykorzystując dwa aparaty: Canon 5D Mark II i Canon 7D.

Twórcami serialu są trzej początkujący, ale utytułowani filmowcy - Emrys Roberts, Drew Cohn i Josh Negrin. Ich produkcja będzie miała trzy odcinki, które ukażą się w ciągu następnych kilku tygodni.

Fabuła nie wydaje się zbyt skomplikowana, ale ma szansę wciągnąć wartką akcją. Niedoszły pan młody zostaje pomyłkowo wplątany w tajemniczą aferę, a właściwie strzelaninę, której uczestnikiem jest także jego najlepszy przyjaciel. Oczywiście ta sytuacja zapoczątkowuje lawinę kolejnych wydarzeń...

Na profilu serialu na Vimeo możemy zobaczyć trailer oraz pierwszy epizod serialu, który trwa 3 minuty i 45 sekund.

Today of All Days / plan zdjęciowy
Today of All Days / plan zdjęciowy

Jeden z twórców ? Roberts ? uchylił rąbka tajemnicy i zdradził kilka informacji dotyczących sposobu realizacji filmu. Wykorzystano nie tylko wspomniane lustrzanki, ale także obiektyw Canona z zaawansowanej serii L i rig marki Redrock Micro. Producenci serialu podkreślali także, że chociaż komfort filmowania za pomocą aparatów był o wiele większy, ich użycie - zwłaszcza w sytuacjach wymagających szybkiego ruchu - wymagało także większej dbałości o stabilizację obrazu.

Efekty wskazują na to, że doskonale udało się pokonać wszelkie trudności.

Źródło: planet5Dblog

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)