Nowy pakiet CorelDRAW Graphics Suite X7 już dostępny

Nowy pakiet CorelDRAW Graphics Suite X7 już dostępny

Nowy pakiet CorelDRAW Graphics Suite X7 już dostępny
Hanna Rosół
02.04.2014 18:37, aktualizacja: 26.07.2022 19:59

Firma Corel poinformowała o wprowadzeniu na rynek najnowszej wersji sztandarowego pakietu programów graficznych - CorelDRAW Graphics Suite X7. Oprogramowanie oferuje poprawiony interfejs użytkownika, możliwość dostosowania obszarów roboczych oraz udoskonalone opcje wypełnień, które przyspieszą i usprawnią pracę.

Nowa wersja pakietu zawiera zaawansowane opcje wypełnień, obsługuje wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, tryb kilku monitorów i ekrany dotykowe. Ponadto zapewnia więcej możliwości udostępniania materiałów członkom społeczności CorelDRAW. Natywna obsługa architektury 64-bitowej i procesorów wielordzeniowych pozwala używać kilku aplikacji i bezproblemowo przetwarzać duże pliki. Osoby korzystające z pakietu będą mogły szybko rozpocząć pracę i efektywnie realizować projekty w sposób, który najlepiej im odpowiada.

Obraz

Gérard Métrailler, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami graficznymi w firmie Corel, zapewnia, że przy tworzeniu najnowszej wersji pakietu w dużej mierze brano pod uwagę opinie klientów. Każda z nowych funkcji powstała po konsultacjach z użytkownikami.

W skład pakietu CorelDRAW Graphics Suite X7 wchodzą następujące aplikacje:

• CorelDRAW® X7

• Corel® PHOTO-PAINT™ X7

• Corel® PowerTRACE™ X7

• Corel® CONNECT™ X7

• Corel® Website Creator™

• Corel® CAPTURE™ X7

• PhotoZoom Pro 3

CorelDRAW® Graphics Suite X7 - Przewodnik wideo

Jakie nowe funkcje mające skrócić czas pracy pojawią się w CorelDRAW Graphics Suite X7?

• Wybór obszaru roboczego. Można wybrać jeden z sześciu wstępnie zdefiniowanych obszarów roboczych w zależności od poziomu zaawansowania oraz wykonywanego zadania: prosty, domyślny, klasyczny, zaawansowany układ strony lub zaawansowana ilustracja. Można też wybrać obszary robocze przypominające te stosowane w programach Adobe Illustrator i Photoshop.

• Szybkie dostosowywanie. Możliwość dodania lub usunięcia okien dokowanych, narzędzi oraz innych elementów pozwala na dostosowanie obszaru roboczego do sposobu pracy.

• Wypełnienia tonalne. Całkowita kontrola nad wypełnieniami i przezroczystościami umożliwia uzyskanie lepszych efektów w krótszym czasie. Użytkownicy mogą tworzyć eliptyczne i prostokątne wypełnienia tonalne, kontrolować przezroczystość poszczególnych kolorów, a także powtarzać wypełnienia w obrębie obiektu oraz dostosowywać kąt wypełnienia.

• Zabawa czcionkami. Pozwala na szybkie i łatwe przeglądanie czcionek, eksperymentowanie z nimi i wybranie najlepszej do projektu.

• Interfejs wielu dokumentów. Przełączanie w widoku kart między wieloma dokumentami (również na kilku monitorach) umożliwia płynną pracę nad każdym projektem.

• Narzędzia do edycji zdjęć w programie PHOTO-PAINT. Pozwalają tworzyć unikalne prace, korzystać z czułych na nacisk narzędzi Płyn (Smużenie, Przyciągaj i Ślimak) oraz efektów aparatu fotograficznego (Rozmycie bokeh, Tonowanie sepią i Wehikuł czasu).

• Obsługa wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości. Zapewnia spójny wygląd na różnych urządzeniach z ekranami o wysokiej rozdzielczości. Interfejs łatwo dostosować do urządzeń z funkcjami dotykowymi, dlatego z pakietu można wygodnie korzystać na najnowszych komputerach stacjonarnych, laptopach i tabletach.

• Generator kodów QR. Służy do generowania niestandardowych kodów QR zawierających kolory, obrazki i tekst. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zweryfikować obsługę kodu QR na wszystkich urządzeniach przenośnych.

• Prowadnice wyrównania. Dzięki proponowanemu wyrównaniu z sąsiadującymi obiektami pozwalają szybko i precyzyjnie rozmieszczać obiekty.

• Obsługa czcionek OpenType®, także dla tekstów azjatyckich. Poszerzona obsługa czcionek OpenType, w tym czcionek azjatyckich, daje pełną kontrolę nad opcjami typograficznymi, co pozwala skrócić czas pracy.

• Wbudowane Centrum zasobów. Łatwa współpraca z członkami społeczności dzięki możliwości udostępniania wypełnień mapą bitową, wektorowych i tonalnych w internetowym repozytorium zintegrowanym z programem Corel® CONNECT™.

Pakiet będzie można pobrać ze strony producenta www.corel.com/coreldraw Zamówienia będą realizowane od 7 kwietnia. Cena pełnej wersji wynosi 530 euro bez VAT, a uaktualnienia 299 euro bez VAT. Subskrypcja jest dostępna w cenie 24,55 euro z VAT miesięcznie lub 196,23 euro z VAT rocznie. Członkostwo premium jest oferowane w cenie 97,87 euro z VAT rocznie. Dostępne są również wersje komercyjne i edukacyjne w postaci licencji wielostanowiskowych. Zaktualizowany pakiet występuje również w polskiej wersji językowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)