Zdjęcia wypełniły renesansowe obrazy. Piękny przykład współczesnej sztuki

Zdjęcia wypełniły renesansowe obrazy. Piękny przykład współczesnej sztuki05.11.2018 10:40
Zdjęcia wypełniły renesansowe obrazy. Piękny przykład współczesnej sztuki
Źródło zdjęć: © © Koty2 / [Instagram](https://www.instagram.com/koty2/)
Monika Homan

Piękno kobiety jest uniwersalne i ponadczasowe. Doskonale widać to na przykładnie projektu "Nowy Renesans" dwójki fotografów z Polski. Na wyjątkowych kolażach, w perfekcyjny sposób łączą oni współczesne portrety z dziełami wielkich mistrzów malarstwa.

Anonimowy duet fotografów z Polski - Bibi i Jacob, pracujący pod pseudonimem Koty 2 tworzy wyjątkowy projekt zatytułowany "Nowy renesans”. Od samego początku artyści pracują razem i wypracowali sobie niezwykły styl.

W ramach swojego projektu w zaskakujący sposób łączą fotografię z malarstwem. W serii kolaży wykorzystali obrazy wielkich mistrzów takie, jak "Dama z gronostajem", "Mona Lisa" czy "Dziewczyna z perłą" i połączyli je z współczesnymi portretami.

Skąd pomysł na taką formę sztuki? Przeglądając albumy malarskie Bibi i Jacob zaczęli dostrzegać, że rysy twarzy i pozy fotografowanych przez nich kobiet są bardzo zbliżone do tych, malowanych przez renesansowych artystów.

Projekt z pogranicza fotografii i sztuki na pierwszym miejscu stawia kobietę. Pokazuje on, że jej piękno jest ponadczasowe, a rysy kobiet z obrazów są uderzająco podobne do tych współczesnych.

Choć projekt nazywa się "Nowy renesans" nie wszystkie obrazy pochodzą z tej epoki. Renesans, czyli inaczej odrodzenie ma wskazywać na fakt, że na podstawie czegoś starego powstaje coś zupełnie nowego.

Poprzez "Nowy renesans" artyści chcą też zachęcić odbiorców do zapoznania się ze sztuką, ale też popchnąć ich do jej współtworzenia. #AnewRenaissance początkowo jako odskocznia, był tworzony tylko do szuflady, a dziś cieszy się ogromna popularnością. Pokazuje to, że sztuka staje się modna, a uwagę na nią zwraca coraz większe grono osób z różnych branż - mody, designu, czy fotografii właśnie.

W drugiej części projektu pojawiają się również mężczyźni. Pierwszy już zagościł na obrazie Lorenza Lotta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)