Nowy standard SD Express 8.0 pozwoli na transfer plików z prędkością 4 Gb/s

Nowy standard SD Express 8.0 pozwoli na transfer plików z prędkością 4 Gb/s
Marcin Watemborski

22.05.2020 07:12, aktual.: 26.07.2022 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli myśleliście, że karty pamięci SD są wolne i nie sprawdzą się przy kręceniu wideo w dużej rozdzielczości, jesteście w błędzie. Stowarzyszenie SD właśnie pokazało nowy standard SD Express 8.0, który pozwoli na przesył plików z prędkością 4 Gb/s (po 2 Gb na każdy kanał PCIe).

Pierwsza generacja standardu SD Express (SD 7.0) powstała w 2017 roku i pozwalała na transfer plików z maksymalną prędkością 985 Mb/s. Mimo tego, że świat jeszcze nie przyzwyczaił się do standardu SD 6.0 UHS-III, to już mamy następcę jego następcy. Oto standard SD Express 8.0.

W kartach SD Express 8.0 znajdziemy zastosowanie podwójnego standardu PCIe 4.0, zamiast pojedynczego PCIe 3.0, by móc zwiększyć prędkość kart dwukrotnie na kanał, czyli w końcowym rozrachunku aż czterokrotnie. Złącza na karcie będą wyglądały tak, jak te na kartach UHS-II i będą pozwalały na przesyłanie danych z prędkością 2 Gb/s na jeden szereg złączy.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Nowy standard jednak nie został wymuszony przez rynek fotograficzny ani filmy, chociaż jego twórcy wspominają o możliwość bezproblemowego zapisu 8K oraz przechwytywania obrazu z kamer 360 stopni. Co ciekawe największe zapotrzebowanie na szybkie nośniki pamięci płynie ze strony twórców urządzeń mobilnych i branży gier wideo, jak również branży motoryzacyjnej.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)