Nowy super zoom od Tamrona

Nowy super zoom od Tamrona

Nowy super zoom od Tamrona
Marcin
31.07.2008 16:09, aktualizacja: 02.08.2022 10:48

Tamron przedstawił nowy obiektyw AF18-270mm F/3.5-6.3 Di II VC LD Aspherical (IF) MACRO. Charakterystyczną cechą jego jest  największa na świecie skala ogniskowej 18-270mm (zoom 15krotny!).

Przeliczając ogniskową na ekwiwalent aparatu analogowego, daje nam to zoom od 28mm aż do 419mm przy świetle F/3.5-6.3. Maksymalna długość ogniskowej robi wrażenie, a dodając do tego funkcję makro od 49cm od obiektu, można śmiało powiedzieć, że szykuje nam się obiektyw uniwersalny. Nowy produkt Tamrona wyposażony jest także w system redukcji drgań Vibration Compasation, aby ograniczyć nieostrości gdy trzyma się aparat w ręku i/lub robi zdjęcia przy małej ilości światła.

Ciekawe tylko czy za tą wszechstronnością nie będzie się kryła słaba ostrość obrazu i winietowanie jak to ma miejsce przy tak dużych zoomach.

Nowy obiektyw Tamrona przeznaczony bedzię specjalnie dla aparatów cyfrowych w wersjach dla mocowań Canona i Nikona. Niestety termin premiery, dostępność w sklepach, ani tym bardziej cena nie są jeszcze znane.

Źródło: tamron

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)