Antyprzewodnik turystyczny, czyli Polska lat 90. według Michała Wasążnika

Antyprzewodnik turystyczny, czyli Polska lat 90. według Michała Wasążnika

Antyprzewodnik turystyczny, czyli Polska lat 90. według Michała Wasążnika
Źródło zdjęć: © © Michał Wasążnik
Hanna Rosół
24.03.2014 09:41, aktualizacja: 26.07.2022 20:00

Galeria Obserwacja zaprasza na wystawę “Nowy Świat” Michała Wasążnika, pokazującą czasy polskiej reformacji gospodarczej przez pryzmat fotografii.

Michał Wasążnik pochodzi z Warszawy, a od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Oslo. Karierę rozpoczął od fotografowania spektakli Tadeusza Kantora i międzynarodowego festiwalu Jazz Jambore w Warszawie. Później zainteresował się polską sceną muzyki alternatywnej; konsekwentnie dokumentował środowisko twórców oraz fanów punk rocka.

Obraz
© © Michał Wasążnik

W 1990 roku, po czterech latach na emigracji, Wasążnik odwiedził Polskę. Powrócił tu jeszcze kilka razy, aby stworzyć autorską panoramę polskiej transformacji gospodarczej. W ten sposób powstał “Nowy Świat”. Kurator wystawy Robert Jarosz tak opisuje prace fotografa:

Robert Jarosz:

Dokumentując przemiany zachodzące w kraju we wczesnych latach 90., Wasążnik nie zachwycał się kapitalizmem i zrezygnował z efektownych ikonicznych ujęć. Wszedł głęboko w tkankę społeczną. Pół tysiąca kadrów jego autorstwa ukazujących początki rodzimego kapitalizmu to materiał na antyprzewodnik turystyczny.

Obraz
© © Michał Wasążnik

Wystawa “Nowy Świat” odbędzie się w Galerii Obserwacja przy ul. Tarczyńskiej 3 w Warszawie. Wernisaż zaplanowano na 28 marca 2014, godz. 19.05, a ekspozycję będzie można oglądać do 4 maja 2014.

Więcej informacji na temat wystawy i jej autora znajdziecie na stronie Galerii Obserwacja.

Obraz
© © Michał Wasążnik
Obraz
© © Michał Wasążnik
Obraz
© © Michał Wasążnik
Obraz
© © Michał Wasążnik
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)