Antyprzewodnik turystyczny, czyli Polska lat 90. według Michała Wasążnika

Antyprzewodnik turystyczny, czyli Polska lat 90. według Michała Wasążnika
Źródło zdjęć: © © Michał Wasążnik
Hanna Rosół

24.03.2014 09:41, aktual.: 26.07.2022 20:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Galeria Obserwacja zaprasza na wystawę “Nowy Świat” Michała Wasążnika, pokazującą czasy polskiej reformacji gospodarczej przez pryzmat fotografii.

Michał Wasążnik pochodzi z Warszawy, a od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Oslo. Karierę rozpoczął od fotografowania spektakli Tadeusza Kantora i międzynarodowego festiwalu Jazz Jambore w Warszawie. Później zainteresował się polską sceną muzyki alternatywnej; konsekwentnie dokumentował środowisko twórców oraz fanów punk rocka.

Obraz
© © Michał Wasążnik

W 1990 roku, po czterech latach na emigracji, Wasążnik odwiedził Polskę. Powrócił tu jeszcze kilka razy, aby stworzyć autorską panoramę polskiej transformacji gospodarczej. W ten sposób powstał “Nowy Świat”. Kurator wystawy Robert Jarosz tak opisuje prace fotografa:

Robert Jarosz:

Dokumentując przemiany zachodzące w kraju we wczesnych latach 90., Wasążnik nie zachwycał się kapitalizmem i zrezygnował z efektownych ikonicznych ujęć. Wszedł głęboko w tkankę społeczną. Pół tysiąca kadrów jego autorstwa ukazujących początki rodzimego kapitalizmu to materiał na antyprzewodnik turystyczny.

Obraz
© © Michał Wasążnik

Wystawa “Nowy Świat” odbędzie się w Galerii Obserwacja przy ul. Tarczyńskiej 3 w Warszawie. Wernisaż zaplanowano na 28 marca 2014, godz. 19.05, a ekspozycję będzie można oglądać do 4 maja 2014.

Więcej informacji na temat wystawy i jej autora znajdziecie na stronie Galerii Obserwacja.

Obraz
© © Michał Wasążnik
Obraz
© © Michał Wasążnik
Obraz
© © Michał Wasążnik
Obraz
© © Michał Wasążnik
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)