Nowy Wacom Intuos Pro S wchodzi do rodziny tabletów piórkowych

Nowy Wacom Intuos Pro S wchodzi do rodziny tabletów piórkowych

Nowy Wacom Intuos Pro S wchodzi do rodziny tabletów piórkowych
Marcin Watemborski
13.05.2019 07:27, aktualizacja: 13.05.2019 09:27

Linia Intuos Pro jest znana wszystkim fotografom i retuszerom. Te urządzenia ułatwiają nam pracę od wielu lat. Teraz w ofercie firmy Wacom pojawi się nowa wersja tabletu Wacom Intuos Pro S, tuż obok rozmiarów M oraz L.

Wacom Intuos Pro S jest identyczny, jak większe wersja. To, co go różni to rozmiar. Jest bardziej kompaktowy, wiec nie będzie zajmował tyle miejsca - ma 269 x 170 x 8 mm i waży 450 gramów, a obszar roboczy wynosi 160 x 100 mm. Zapewni jednak maksimum użyteczności każdemu artyście. W połączeniu z piórkiem Pro Pen 2 o ponad 8 tysiącach poziomów nacisku, czułością na odchylenie i dobrym feelingiem, na pewno ułatwi pracę.

Introducing the new Wacom Intuos Pro S| Honeybee: Small but productive

Na tablecie znalazł się pierścień Touch Ring oraz 6 przycisków ExpressKeys, które można skonfigurować po swojemu. Oprócz pióra, możecie korzystać z funkcji dotykowych tabletu i gestów – również programowalnych. Do piórka jest dołączone 10 wymiennych wkładów, a sam tablet można schować w obudowie z anodowanego aluminium.

Obraz

Pro Pen 2 to zaawansowane piórko do tabletów Intuos Pro, które jest aż 4 razy czulsze niż Pro Pen pierwszej generacji. 8192 poziomów nacisku pozwoli precyzyjnie rysować, cieniować i retuszować niedoskonałości. Oprócz tego akcesorium jest czułe na pochył i kreśli po tabletach bez opóźnienia. Inżynierowie stawiali sobie za główny cel jak najwierniejsze oddanie uczucia towarzyszącego pracę tradycyjnymi narzędziami.

Obraz

W ofercie producenta znalazły się również dwa dodatkowe pióra – Pro Pen 3D (do prac związanych z projektowaniem trójwymiarowym) oraz Pro Pen Slim, kierowane do artystów preferujących pracę cienkimi ołówkami. Oba akcesoria są kompatybilne z linią produktów Intuos Pro.

Obraz

Tablet Intuos Pro S będzie kosztował 229,90 euro (250 dolarów), więc w Polsce możemy spodziewać się ceny ponad 1000 złotych. W sklepach na pewno wciąż dostępne są tablety Intuos Pro S pierwszej generacji, wiec zwróćcie uwagę na produkt, który wybieracie. Piórko tam jest dużo mniej czułe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)