Nowy zwiastun bezlusterkowca Nikona ujawnia szczegóły o mocowaniu

Nowy zwiastun bezlusterkowca Nikona ujawnia szczegóły o mocowaniu
Marcin Watemborski

02.08.2018 06:36, aktual.: 26.07.2022 17:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na stronie Nikona, poświęconej premierze nowego aparatu pojawił się licznik. Za niespełna 22 dni zobaczymy, co producent stworzył. Tymczasem zobaczyliśmy również nowy zwiastun.

Nikon naprawdę przykłada się do kampanii ”Szukając światła”, zapowiadającej pełnoklatkowy bezlusterkowiec. Najnowsza odsłona nazywa się po prostu ”Mocowanie” i znajdziecie ją na polskiej stronie producenta.

Mount

Na zdjęciu zobaczymy zbliżenie na bagnet z widocznymi bolcami, za pomocą których aparat łączy się z obiektywem. Oprócz tego został zamieszczony filmik, będący podróżą po mocowaniu Nikon F – od czasów klasycznych aparatów na film do współczesnych topowych lustrzanek oraz bezlusterkowca na końcu.

Obraz

Wszystko jest podsumowane opisem:

Już od czasów klasycznych aparatów Nikon F całe generacje aparatów Nikona projektowane są w oparciu o mocowanie F. Ta technologia oraz dna marki wprowadzają Nikon na nowe wyżyny.

Opis sugeruje, że w nadchodzącym aparacie zobaczymy ponownie mocowanie Nikon F. Być może sam bagnet będzie taki sam, ale musi powstać nowa linia obiektywów, która uwzględni inną odległość tylnego elementu od matrycy światłoczułej. Właśnie w tym celu powstanie specjalny adapter do obiektywów z lustrzanek, o którym producent informował w pierwszej zapowiedzi.

Powiem krótko – nie mogę się doczekać, aż zobaczę ten aparat. Czuję, że zapowiada się prawdziwy przełom w technologii cyfrowego obrazowania. Mam nadzieję, że już za 3 tygodnie wszystko się wyjaśni.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Nikona.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)