Nubrella - składana parasolka dla fotografów. Czy to ma sens?

Nubrella - składana parasolka dla fotografów. Czy to ma sens?

Nubrella
Nubrella
Marcin Falana
14.04.2017 12:03, aktualizacja: 26.07.2022 18:33

Nubrella to parasol, który nosimy jak plecak, dzięki czemu nasze ręce mogą zająć się sprzętem fotograficznym nawet podczas deszczu. Założylibyście coś takiego w plener?

Akcesoria dla fotografów nie przestaną mnie zadziwiać. Nubrella to składany parasol, którego nie musimy trzymać. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy wolne ręce, którymi możemy np. obsługiwać sprzęt fotograficzny. Nasz sprzęt i my sami jesteśmy zabezpieczeni przed deszczem.

Nubrella
Nubrella

Nubrella oferuje wygodne paski na ramiona, pasek biodrowy i na klatce piersiowej. Konstrukcja jest składana, a przedni panel jest przeźroczysty. Nubrella ma wytrzymywać wiatr do ponad 60 km/h i pomagać utrzymać ciepło. Całość waży około 1,4 kg. Dodatkowo możemy kupić dedykowany plecak, który mocuje się w wygodny sposób do parasola.

Nubrella » How to Use

Parasol Nubrella kosztuje około 240 zł (59,90 dolarów), plecak to wydatek około 160 zł (39,90 dolarów). Zestaw obu produktów kosztuje 320 zł (79,90 dolarów.)

Nubrella
Nubrella

O ile widzę to rozwiązanie np. na płycie stadionu, gdzie fotograf siedzi w jednym miejscu i czeka na sytuację, jednocześnie moknąc, to podczas spacerowania w deszczu, połączonego jeszcze z silniejszym wiatrem, Nubrella raczej nie będzie się sprawdzać. Bałbym się, że wiatr mnie przewróci. Nie wspominając o zajętych ramionach, na których najczęściej ląduje torba, albo plecak fotograficzny. Oczywiście jest dedykowany plecak, ale dostęp do niego jest nadal utrudniony.

Obraz

Fotografowie pracujący w deszczu chyba nadal będą wybierać dedykowane osłony przeciwdeszczowe na aparat, które są dużo mniejsze i bardziej poręczne.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)