Nurek zbił piątkę z rekinem. Rozbrajająco zabawne zdjęcia

Nurek zbił piątkę z rekinem. Rozbrajająco zabawne zdjęcia

Nurek zbił piątkę z rekinem. Rozbrajająco zabawne zdjęcia
Źródło zdjęć: © © Debbie Wallace / Caters News / Agencja Forum
Kasia Piotrowska
19.11.2019 09:58, aktualizacja: 26.07.2022 15:31

Tom Walpole podczas nurkowania "zaprzyjaźnił się" z żarłaczem żółtym. Nurek wygląda jakby zbijał piątkę z rekinem. Kluczowy moment uchwyciła fotografka Debbie Wallace.

Przyjaźnie nastawiony rekin Snooty podpłynął na tyle bliska nurka, że płetwą dotykał jego reki. Niecodzienne zjawisko uchwyciła w kadrze Debbie Wallace. Fotografka z Florydy jest pasjonatką podwodnej fotografii. Zdjęcie zostało wykonane podczas jednej z wypraw w poszukiwaniu rekinów, w sierpniu tego roku.

Mogłabym nurkować każdego dnia, zwłaszcza z rekinami. To świetne wyzwanie i zabawa. Zazwyczaj, podajemy rekinom przekąskę, aby zwabić je przed aparat.

Żarłacz żółty występuje w ciepłych wodach Oceanu Spokojnego oraz Atlantyckiego. Pływa zwykle w wodach przybrzeżnych, rzadko nurkując poniżej 90 metrów. Może żyć zarówno w wodzie słodkiej, jak i słonej, jednak nie wpływa daleko w głąb lądu.

Ten drapieżnik zwykle przemieszcza się samotnie lub maksymalnie w grupie 4 dorosłych osobników. Zdarza się, że łączy się w grupy z żarłaczami innych gatunków, np. żarłaczem rafowym lub karaibskim. Mimo sporych rozmiarów (osiąga nawet 3,5 metra długości), żarłacz żółty rzadko atakuje ludzi.

Obraz
© © Debbie Wallace / Caters News / Agencja Forum

Autorka zdjęć nie od razu polubiła nurkowanie, ale kiedy chwyciła za aparat, całkowicie przepadła. Zanim zajęła się fotografią podwodną, nigdy wcześniej nie fotografowała ponad powierzchnią wody. Nadal zdjęcia oceanicznych głębin są dla niej najbardziej pociągające, a jak sama przyznaje: z rekinami mogłaby nurkować codziennie.

Obraz
© © Debbie Wallace / Caters News / Agencja Forum
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)