Obama w sesji zdjęciowej Napo Images [wideo]

Obama w sesji zdjęciowej Napo Images [wideo]

Obama w sesji zdjęciowej Napo Images [wideo]
Obama w sesji zdjęciowej Napo Images [wideo]
Krzysztof Basel
31.05.2011 12:11, aktualizacja: 01.08.2022 14:39

Prezydent USA Barack Obama jest zawsze celem ostrzału fotoreporterów głodnych udanych kadrów. Nie inaczej było podczas jego wizyty w Polsce. Zobaczcie, jak taka krótka sesja reporterska wygląda w rzeczywistości.

Maciej Jeziorek i Adam Lach z agencji Napo Images stworzyli krótki film - po części nieco edukacyjny, po części zabawny, a nawet nieco analizujący. Nagranie pokazuje, jak wyglądała reporterska sesja zdjęciowa podczas spotkania prezydenta USA Baracka Obamy z prezydentem Polski Bronisławem Komorowskim w trakcie ceremonii przywitania w Pałacu Prezydenckim w Warszawie 27 i 28 maja 2011 r. Na filmie możecie zobaczyć, chociaż w małej części, jak wygląda fotografowanie tego typu wydarzeń. Krótko mówiąc - spust do dechy ;)

Czy tego typu wydarzenie można nazwać sesją zdjęciową?  Wikipedia tak definiuje "photo shootout":

Sesja zdjęciowa (photo shootout, photo shoot) to określenie często używane w przemyśle modowym i odnosi się do sytuacji, kiedy model pozuje dla fotografa w studiu, a fotograf wykonuje masę zdjęć, aby wybrać najlepsze z nich. "Modelem" nie zawsze jest człowiek, ale np. reklama w prasie często wymaga fotograficznego wizerunku reklamowanych towarów, a żywność może być przedmiotem artykułów z czasopism.

Nagranie komentuje autor zdjęć, Maciej Jeziorek:

Film jest komentarzem do pracy fotoreporterskiej i uprawiania polityki... bo z jednej strony "strzelanina" migawek, tłumnie zgromadzonych fotoreporterów ( angielskie "shootout" wydawało się strasznie odpowiednim słowem), a z drugiej show dla mediów bez udziału zwykłych ludzi... tak było w tym wypadku... Chodziło nam bardziej o próbę analizy. Ostatnioten temat mnie interesuje - styk polityki i mediow. Kończę właśnie niedługo materiał o tym z sejmu, realizowany już ponad dwa lata.

W komentarzach pozostawiam Wam miejsce na dyskujsę.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)