Obiektyw 3D dla Lumixów oficjalnie

Obiektyw 3D dla Lumixów oficjalnie

Obiektyw 3D dla Lumixów oficjalnie
Szymon Adamus
30.07.2010 11:05, aktualizacja: 01.08.2022 15:12

Kilka dni temu pisałem, że Panasonic inwestuje nie tylko w trójwymiarowe kamery, ale planuje też stworzyć obiektyw 3D dla aparatów Lumix. Co producent ma do powiedzenia na ten temat?

Kilka dni temu pisałem, że Panasonic inwestuje nie tylko w trójwymiarowe kamery, ale planuje też stworzyć obiektyw 3D dla aparatów Lumix. Co producent ma do powiedzenia na ten temat?

Oficjalna informacja prasowa (którą znajdziecie na dole tego wpisu) nie podaje konkretów dotyczących możliwości czy ceny, ale potwierdza że obiektyw 3D dedykowany aparatom Lumix G ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Wykorzystanie technologii 3D w różnego rodzaju mediach staje się coraz bardziej popularne, dlatego firma Panasonic chce wprowadzić nowy obiektyw do sprzedaży przed końcem roku, podnosząc tym samym radość z cyfrowej fotografii poprzez dodanie kolejnego ? trzeciego wymiaru - pisze Panasonic.
Obraz

Obiektyw ma być mały i łatwy w instalacji. Ciekawe jestem tylko co ze sprawdzaniem zdjęć po ich zrobieniu? Raczej plazmy Viera 3D na plecach nie będziemy ze sobą nosić, a ekrany w Lumixach przecież magicznie nie zmienią się wersje 3D. Może po prostu aparaty będą pokazywały wersję 2D wyciągając z gotowego zdjęcia tylko jedną klatkę przeznaczoną na przykład dla lewego oka?

Obraz

Poniżej załączam pełną treść informacji prasowej Panasonica.

Panasonic prezentuje pierwszy na świecie wymienny obiektyw 3D dedykowany aparatom Lumix G

Nowy obiektyw pozwala użytkownikom na trójwymiarowe fotografowanie krajobrazów, rodziny i przyjaciół oraz przeglądanie zdjęć na telewizorze 3D VIERA

Firma Panasonic ogłosiła dzisiaj plan wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie cyfrowego, wymiennego obiektywu 3D w systemie Lumix G. Nowy obiektyw serii G będzie umożliwiał tworzenie wysokiej jakości trójwymiarowych zdjęć.

Wykorzystanie technologii 3D w różnego rodzaju mediach staje się coraz bardziej popularne, dlatego firma Panasonic chce wprowadzić nowy obiektyw do sprzedaży przed końcem roku, podnosząc tym samym radość z cyfrowej fotografii poprzez dodanie kolejnego ? trzeciego wymiaru.

Tego roku ? ?Pierwszego Roku Ery 3D? ? firma Panasonic wsparła przemysł 3D poprzez wypuszczenie na rynek telewizora VIERA z technologią 3D i odtwarzaczem Blu-ray w pełni przystosowanym do odtwarzania filmów w trzecim wymiarze. Wraz z coraz większą dostępnością materiałów w 3D, w tym filmów pełnometrażowych i relacji z wydarzeń sportowych, pojawiło się wielu konsumentów żądnych własnoręcznie produkować filmy w trójwymiarze. Nowy obiektyw firmy Panasonic jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie. Pozwala użytkownikowi aparatu nagrywać rodzinę, przyjaciół, krajobrazy i inne obiekty, jednocześnie zapewniając radość z oglądania swoich produkcji w domu na telewizorze VIERA 3D.

Do tej pory, kamery z wymiennymi obiektywami 3D korzystały z systemów panoramicznych albo kombinacji dwóch obiektywów i dwóch matryc CCD. Jednak te sposoby mają wady w postaci konieczności posiadania kamer 3D oraz trudności w nagrywaniu ruchomych obiektów.

Nowy obiektyw 3D firmy Panasonic dedykowany aparatom LUMIX G wyposażony jest w dwa układy optyczne instalowane w mocowaniu obiektywu, tworząc oddzielne obrazy z prawej i lewej soczewki, które są przetwarzane w systemie obróbki obrazu 3D. Dzięki zaawansowanej technologii firmy Panasonic oraz dobremu wzornictwu tubusu, obiektyw 3D zachowuje niezwykle małe rozmiary. Nowy wymienny, kompaktowy obiektyw 3D jest łatwy i przyjemny w obsłudze, umożliwiając natychmiastowe nagrywanie w trójwymiarze w aparatach bez wbudowanego systemu 3D. Powstają dzięki niemu zdjęcia pozbawione jakichkolwiek zakłóceń czy opóźnień pomiędzy lewym i prawym obrazem ? nawet w przypadku fotografowania ruchomych obiektów. Trójwymiarowe obrazy, nawet zbliżenia, wykonane przy pomocy tego obiektywu, a wyświetlane na telewizorach VIERA 3D nie męczą wzroku, dając niezapomniane przeżycia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)