Obiektyw jak peryskop. Pozwoli robić zdjęcia zza rogu i zostać niezauważonym

Obiektyw jak peryskop. Pozwoli robić zdjęcia zza rogu i zostać niezauważonym

Obiektyw jak peryskop. Pozwoli robić zdjęcia zza rogu i zostać niezauważonym
Marcin Watemborski
31.05.2022 09:36, aktualizacja: 26.07.2022 13:43

Firma Venus Optics pokazała właśnie swoje najnowsze dziecko. O ile poprzednia wersja obiektywu makro w typie sondy już była zadziwiająca, tak nowy wynalazek jest znacznie bardziej zaskakujący. Wszystko to przez to, że można nim robić zdjęcia pod kątem 90 stopni.

Prototyp obiektywu Laowa 24 mm T14 2x Periprobe zadebiutował na targach w Szanghaju w lipcu 2021 roku, lecz wówczas nie było pewne, czy ten przedziwny obiektyw w ogóle powstanie i będzie dostępny dla konsumentów. Ale stało się. Firma Venus Optics (właściciel marki Laowa) postawiła na swoim i wydała bardzo niszowy produkt, który może przypaść do gustu różnym fotografom.

Laowa 24 mm T14 2x Periprobe to obiektyw peryskopowy o ogniskowej 24 mm i bardzo małym maksymalnym otworze przysłony, której współczynnik przepuszczalności wynosi T14. Interesująca jest wymienna końcówka układu optycznego, gdzie został zastosowany peryskop umożliwiający fotografowanie pod kątem 90 stopni. Moduł został wyposażony również w diody LED służące za dodatkowe oświetlenie. Jeśli jednak chcecie robić zdjęcia w tradycyjny sposób, do bazy obiektywu wystarczy podpiąć końcówkę umożliwiającą widzenie na wprost.

Revolutionize Macro Videography : Laowa 24mm T14 2x Periprobe(new!!)

Nowa wersja obiektywu sądującego jest wodoodporna, więc świat podwodny stoi przed fotografami otworem. Wykorzystanie go z nakładką peryskopową pozwoli na ujęcie interesujących kadrów w bardzo wąskich przestrzeniach, gdzie nie ma miejsce na obrót z aparatem, jak np. podwodne korytarze.

Nie ma jednak różny bez kolców, a w przypadku obiektywu Laowa 24 mm T14 2x Periprobe są nimi pieniądze, które trzeba wyłożyć na nowy sprzęt. Niecodzienne szkło kosztuje 2299 dolarów, czyli prawie 10 tys. złotych. Użytkownicy systemów Mikro Cztery Trzecie oraz aparatów z matrycami APS-C będą zadowoleni z redukcji x0,7, która poszerza pole widzenia obiektywu.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)