Obiektyw Tokina Firin 100 mm f/2.8 FE Macro do Sony E już w Polsce

Obiektyw Tokina Firin 100 mm f/2.8 FE Macro do Sony E już w Polsce

Obiektyw Tokina Firin 100 mm f/2.8 FE Macro do Sony E już w Polsce
Justyna Kocur-Czarny
16.07.2019 09:45, aktualizacja: 26.07.2022 15:44

Właściciele aparatów bezlusterkowych nie mogą ostatnio narzekać na brak premier. Producenci prześcigają się w udogodnieniach. Tokina właśnie wprowadziła do Polski nową wersję obiektywu z mocowaniem typu E.

Artystyczne zdjęcia ludzi i krajobrazów, ale przede wszystkim fotografia makro. Obiektyw osiąga skalę odwzorowania 1:1 z odległości 30 cm, co pozwala na pracę w stosunkowo dużej odległości od płochliwych obiektów, np. owadów. Tokina Firin 100 mm f/2.8 FE Macro z mocowaniem Sony FE umożliwia zobaczenie szczegółów, których ludzkie oko nie jest w stanie dojrzeć.

Obiektywy z serii Firin są opracowywane i produkowane zgodnie z licencją firmy Sony. Tokina 100 mm f/2.8 FE Macro przesyła informacje o wartości przysłony oraz odległości do aparatu. Obiektyw jest w pełni zgodny z funkcjami wspomagającymi ustawienie ostrości z aparatami serii Sony A7, takimi jak funkcja focus peaking, czy 5-osiowa stabilizacja obrazu.

Konstrukcja optyczna składa się z 9 elementów w 8 grupach. Producent zapewnia, że udało się zniwelować zniekształcenia geometryczne praktycznie do poziomu zerowego, zachowując jednocześnie naturalną reprodukcję kolorów i wysoką rozdzielczość w całym kadrze. Wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne odpowiadają za redukcję flar i wysoki kontrast zdjęć.

Przysłona f/2.8 powinna zadowolić fanów miękkiego rozmycia. Jeśli tylko na skrajnych wartościach obiektyw poradzi sobie z ostrością, to nie powinniśmy mieć problemów z fotografowaniem w kiepskich warunkach oświetleniowych.

Nowa propozycji Tokiny może być konkurencją dla systemowego Sony FE 90 mm f/2.8 Macro G OSS, również przeznaczonego do fotografii makro. Alternatywa o dłuższej ogniskowej może być ciekawą opcją. Ponadto, Firin jest lżejszy o 30 gramów i pozwala na przymknięcie przysłony do wartości f/32. Kusząca może okazać się cena. Tokina Firinn100 mm f/2.8 FE Macro do Sony E kosztuje 2595 złotych, podczas gdy obiektywy Sony o zbliżonych parametrach to wydatek ponad 4000 złotych.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)