Obiektyw Yongnuo 50 mm f/1.8 jest już dostępny z mocowaniem Nikon F

Obiektyw Yongnuo 50 mm f/1.8 jest już dostępny z mocowaniem Nikon F

Obiektyw Yongnuo 50 mm f/1.8 jest już dostępny z mocowaniem Nikon F
Źródło zdjęć: © © [Yongnuo](http://www.hkyongnuo.com/edetaily.php?ID=376)
Marcin Watemborski
17.05.2016 07:32, aktualizacja: 26.07.2022 19:04

Firma Yongnuo znana jest z bardzo silnego inspirowania się produktami innych firm. Chiński gigant pozwoli wam teraz mieć coś, co wygląda jak najtańsza 50-tka Canona na waszym Nikonie.

W pierwszej kolejności nowa 50-tka Yongnuo trafiła do użytkowników Canona. Dostali oni wtedy szansę robienia zdjęć bliźniaczym szkłem do systemowego plastiku w cenie o około 150 złotych niższej. Wywołało to niemałą falę oburzenia zwolenników marki.

Wersja z mocowaniem Nikon F właśnie trafiła do sprzedaży. Pasuje ona do aparatów z matrycami FX oraz DX. Szkło wyposażone jest w solidny chromowany bagnet w przeciwieństwie do canonowskiego plastiku. Cena jest bardzo atrakcyjna, bo wynosi około 300 złotych. Jest to niezła konkurencja dla systemowych nikonowskich 50-tek, ponieważ za wersję 50 mm f/1.8 D zapłacimy około 500 złotych, a za 50 mm f/1.8 G od 800 do 1000 złotych.

Obraz
© © [Yongnuo](http://www.hkyongnuo.com/edetaily.php?ID=376)

Yongnuo promuje tę 50-tkę jako idealny obiektyw portretowy (dla matryc APS-C), który świetnie sprawdza się w złych warunkach oświetleniowych oraz znajdzie swoje zastosowanie w fotografii ulicznej. Obiektyw na Nikonie ma wyniki podobne jak na Canonie – jest trochę miękki na pełnym otworze przysłony, ale domknięty do f/4 daje całkiem niezłe rezultaty.

Obraz
© © [Yongnuo](http://www.hkyongnuo.com/edetaily.php?ID=376)

Szkło umożliwia ostrzenie w trybie automatycznym oraz manualnym, styki pokryte są złotem, by uniknąć korozji, a soczewki mają specjalne powłoki dla zwiększenia transmisji światła. Świetnym rozwiązaniem jest umieszczenie na górze korpusu obiektywu podziałki z naniesionymi odległościami, by móc dokładnie ostrzyć.

Obraz
© © [Yongnuo](http://www.hkyongnuo.com/edetaily.php?ID=376)

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)