Obiektyw za 40 tysięcy utonął w basenie przez nieuwagę fotografa

Obiektyw za 40 tysięcy utonął w basenie przez nieuwagę fotografa
Marcin Watemborski

22.05.2018 07:02, aktual.: 26.07.2022 18:01

Wypadki chodzą po ludziach, zwłaszcza tych, nieuważnych. Boleśnie przekonał się o tym jeden z fotografów, który robił zdjęcia na zawodach pływackich. Aparat z obiektywem, który wygląda na Canona EF 500 mm f/4 IS II USM, wyśliznął mu się z rąk. To musiało zaboleć!

Jeśli fotografujecie sport, wiecie doskonale, że wypadki podczas różnych wydarzeń zdarzają się niezwykle często i trzeba być ostrożnym. Tym bardziej, gdy wasz sprzęt jest narażony na niesprzyjające warunki, jak np. rajdy samochodowe, skoki spadochronowe czy woda. Pamiętajcie, że zawsze warto ubezpieczyć nasze narzędzie pracy.

Jeden fotograf poczuł bardzo mocno na swojej skórze efekt swojej nieostrożności. Dramatyczna sytuacja pokazuje mężczyznę na basenie. Zapewne były to zawody pływackie. W jego rękach, przez krótką chwilę, widać aparat w stylu serii Canon EOS 5D oraz obiektyw, przypominający Canona EF 500 mm f/4 IS II USM, który kosztuje około 40 tysięcy złotych. Nie chciałbym nigdy, by przez moją nieuwagę taki sprzęt nauczył się pływać.

Z drugiej strony – nie wygląda to wam na ”ustawkę”? Aż dziwne, że fotograf nie ma żadnego paska, zwłaszcza nad wodą. Poza tym – co on chciał fotografować tak długą ogniskową? Myślę, że ten filmik jest udawany i naprawdę nic się nie stało, a sprzęt to pewnie ”wydmuszka”. Jeśli jednak nie, to może chociaż włożenie do ryżu pomoże?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)