Obiektywy Irix już są dostępne w Polsce. Znamy ich cenę

Obiektywy Irix już są dostępne w Polsce. Znamy ich cenę
Marcin Watemborski

07.09.2016 13:30, aktual.: 07.09.2016 17:53

Obiektywy Irix 15 mm f/2.4 w wersjach Blackstone oraz Firefly są w drodze do polskich sklepów. Polski dystrybutor podał także ich ceny.

Irix jest nowa marką obiektywów, która powstała przy współpracy fotografów oraz inżynierów. Pierwszym dzieckiem firmy jest model 15 mm f/2.4. To manualne szkło zostało przeznaczone do użytku z aparatami pełnoklatkowymi.

Na obiektywie znajdziecie przełączniki focus lock oraz infinity click. Ustawianie ostrości ułatwi funkcja focus scale calibration. Jeśli chodzi o zastosowane elementy optyczne – konstrukcja zawiera powłoki antyrefleksyjne neutrino coating, które redukują odblaski i flary do minimum.

Obraz

Irix 15 mm f/2,4 Firefly to podstawowa wersja obiektywu. W jej budowie zostały uwzględnione trzy gumowe uszczelki, które chronią mocowanie oraz mechanizm ustawiania ostrości przed kurzem i wodą. Rekomendowana cena tego szkła to 1775 złotych.

Obraz

Z kolei Irix 15 mm f/2,4 Blackstone to wersja premium. Obiektyw został wykonany ze stopu aluminiowo-magnezowego, który zapewnia niezawodną ochronę obiektywu w ekstremalnych warunkach pogodowych. Dodatkowe wsparcie zapewnią cztery gumowe uszczelki. Oznaczenie obiektywu jest pokryte fluorescencyjną farbą, która reaguje na promienie UV, dzięki czemu znajdziecie obiektyw nawet po ciemku. Rekomendowana cena wersji Blackstone wynosi 2495 złotych.

Obiektywy w wersjach z mocowaniem Canon EF oraz Nikon F są już dostępne. Kolejna wersja z bagnetem Pentax-K pojawi się w drugiej połowie września.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)