Obrabiaj skórę i zachowaj fakturę [wideoporadnik]

Obrabiaj skórę i zachowaj fakturę [wideoporadnik]

©JK
©JK
Jakub Kaźmierczyk
31.01.2013 09:33, aktualizacja: 23.05.2016 11:42

Obróbka skóry to temat rzeka - nie ma na nią jednego sprawdzonego sposobu. Każde zdjęcie jest inne i wymaga indywidualnego traktowania. Dzisiaj przedstawiam Wam kolejną metodę na obróbkę skóry z zachowaniem jej faktury.

Możemy stosować łatkę, pędzle korygujące czy stempel, ale każda z tych metod pociąga za sobą konsekwencje. Często przy kontrastowych obiektach wspomniane narzędzia lubią płatać figle. Przy wykorzystaniu metody rozdzielającej fakturę i kolor obróbka jest bardziej bezpieczna, bo pracujemy jedynie na fakturze. Ba, można nawet przenieść fakturę policzka na czoło i na odwrót, bez zmiany kolorystyki. Oczywiście odradzam takie kombinacje, ale byłoby to niemal niewykonalne przy standardowym użyciu jedynie np. łatki.

[solr id="fotoblogia-pl-63652" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1864,trzy-drogi-do-czerni-i-bieli-w-adobe-lightroom-wideoporadnik" _mphoto="lead2-63652-223x168-a08a274154ad.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2593[/block]

Metoda ta sprawdzi się głównie przy zdjęciach z twardym światłem, ponieważ przy takiej charakterystyce oświetlenia niedoskonałości są szczególnie widoczne.

Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać własne propozycje tematów.

Obrabiaj skórę i zachowaj fakturę [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)