Ochrona środowiska jest niezwykle ważna. Te zdjęcia dają do myślenia

Ochrona środowiska jest niezwykle ważna. Te zdjęcia dają do myślenia

Ochrona środowiska jest niezwykle ważna. Te zdjęcia dają do myślenia
Źródło zdjęć: © © Antonio Argon Renuncio / EPOTY 2021
Marcin Watemborski
15.11.2021 13:51, aktualizacja: 15.11.2021 15:19

Finał konkursu fotograficznego Environmental Photographer of the Year 2021 za nami. To współzawodnictwo jest wyjątkowo ważne, gdyż podkreśla wagę ochrony środowiska. Zdjęcia uczestników zwracają uwagę na przyrodę i to, jak zmienia się ona pod wpływem działalności człowieka.

Konkurs Environmental Photographer od the Year 2021 to współzawodnictwo skoncentrowane wokół tematyki przyrody, natury i ochrony środowiska. Zdjęcia dotykają różnych dziedzin życia, zwracając uwagę na to, co można by było zmienić oraz to, jak zmienił się świat przez działalność człowieka.

Na wielu kadrach zobaczymy obrazy po kataklizmach, jak pożary, powodzie czy trąby powietrzne. Warto pamiętać, że nie są to tylko zdjęcia, a próba uzmysłowienia problemu, jaki dotyka naszego świata. Globalne ocieplenie oraz produkcja zanieczyszczeń sprawiają, że sami odpowiadamy za niszczenie planety.

Zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu Environmental Photographer of the Year zostali ogłoszeni podczas szczytu klimatycznego ONZ, który odbył się w szkockim Glasgow. Laur pierwszeństwa trafił w ręce Antonio Argona Renuncio z Hiszpanii za bardzo wymowny kadr ukazujący dziecko śpiące w gruzach domu na plaży Afiadenyigba w zachodniej Afryce. Powodem jego zniszczenia jest postępująca erozja nadmorskich gleb, a to zmusiło tysiące osób do zmiany miejsca zamieszkania.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)