Od 10 lat szuka porzuconych fortepianów i fotografuje ich piękno

Od 10 lat szuka porzuconych fortepianów i fotografuje ich piękno
Źródło zdjęć: © © Romain Thiery / [Instagram](https://www.instagram.com/romainthiery/)
Marcin Watemborski

08.11.2019 13:41, aktual.: 08.11.2019 14:41

Romain Thiery upodobał sobie specyficzny styl uprawiania Urbexu (ang. eksploracja miejska). Od 2009 roku jeździ po Europie i przeszukuje opuszczane posiadłości pod kątem… fortepianów. Oto ciekawe okazy, które znalazł na terenie Niemiec.

Łączenie fotografii i muzyki jest bardzo częste. Fotografujemy różnych wykonawców, tancerzy, czy instrumenty muzyczne. Te ostatnie stały się wizualną miłością Romaina Thiery’ego, który postawił sobie za punkt honory odnalezienie jak największej ilości porzuconych fortepianów i zamknięcie ich w projekcie fotograficznym. Ta przygoda trwa już od 10 lat i nie widać końca.

”Requiem pour pianos” (franc. Rekwiem dla fortepianów) jest bardzo nostalgicznym projektem, który skłania do myślenia i przemijaniu. Wszystko z czasem się zmienia, a to, co pozostawione samemu sobie, po prostu niszczeje. W tym artykule możecie zobaczyć zbiór zdjęć, które Romain wykonał na terenie Niemiec od 2014 roku.

Fotograf wierzy w głębokie zakorzenienie instrumentów muzycznych w kulturze człowieka, co skłania go do przyglądania się każdemu przejawowi tej sztuki pod różnymi kątami. Jego życiową misją jest połączenie dwóch pasji – muzyki i fotografii – oraz zestawienie jej z wyzwaniem, jakim jest odkrywanie opuszczonych posiadłości i zapomnianych miejsc.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie fotografa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)