Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy

Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy
Marcin Falana

17.10.2017 10:56, aktual.: 26.07.2022 18:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zobaczcie jak stolarz buduje aparat wielkoformatowy do mokrego kolodionu. Zaczyna od desek, a kończy na działającym aparacie. Co więcej można sobie zamówić takie cacko.

Jeżeli mówimy, że zaczyna od desek to nie żartujemy. Aparaty, które tworzy Dieter Schneider powstają prawie w całości w jego warsztacie. Poza obiektywem i kilkoma częściami aparat jest wykonywany całkowicie ręcznie. Cały proces możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

Making a Camera | Handcrafted Woodworking

Aparaty Dietera są dostępne w cenach od 1150 do 2600 dolarów więc tanio nie jest, jednak trzeba pamiętać o wysiłku jaki wkłada w ich produkcję. Aparaty wykonane są z orzecha albo wiśni.

Obraz

Oczywiście są w pełni szczelne pod względem światła. Metalowe części są mosiężne, a drewno jest starannie wykończone. Trzeba przyznać, że stolarz i fotograf w jednym przykłada się do swojej pracy i tworzy bardzo ciekawe aparaty, które same w sobie mogą być atrakcją nawet bez fotografowania.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Na jego stronie dieter.me poza aparatami znajdziecie także limitowane odbitki jego zdjęć w różnych formatach oraz galerię portretów wykonanych w technice mokrego kolodionu, do której są dedykowane aparaty Dietera.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)