Od dnia do nocy. Zrobienie tego wyjątkowego zdjęcia zajęło 1,5 roku!

Od dnia do nocy. Zrobienie tego wyjątkowego zdjęcia zajęło 1,5 roku!

Od dnia do nocy. Zrobienie tego wyjątkowego zdjęcia zajęło 1,5 roku!
Źródło zdjęć: © © Mark Duffy / [Instagram](https://www.instagram.com/markduffyphotography/)
Marcin Watemborski
13.08.2020 09:19, aktualizacja: 26.07.2022 14:47

Przepiękne zdjęcie autorstwa Marka Duffy’ego ukazuje wielki zegar słoneczny w Irlandii. Fotograf przez 18 miesięcy chodził w to miejsce, by móc zrobić 2 zdjęcia – dokładnie takie, jakie sobie wymarzył. W końcu udało się, a efekt był warty trudu i czasu.

Zegar słoneczny ze zdjęcia jest zlokalizowany w Blackrock Co. Louth w Irlandii i jest znany jako "Monument Tysiąclecia". Mark Duffy wymarzył sobie kadr, na którym będzie widać wspomniany obiekt, wschód Słońca i Księżyca. Kosztowało go to naprawdę sporo czasu, bo aż 1,5 roku chodzenia i obserwowania.

Na zdjęciu zobaczymy pełnię Księżyca, która jest w tym miejscu widoczna tak tylko 2 razy do roku, więc Mark nie miał wielu prób. Sklejka powstała z 2 obrazów, które doskonale ze sobą współgrają – wszystko jest na swoim miejscu, a przejście między dniem i nocą zostało ukazane idealnie.

Oba zdjęcia powstały w przeciągu jednej doby. Pierwszy był kadr pełni, który Mark zrobił o północy, zaznaczając przy tym miejsce postawienia statywu. Po 7 godzinach wrócił, ustawił ponownie sprzęt i zrobił zdjęcie wschodu Słońca. Do realizacji zdjęć Duffy wykorzystał lustrzankę cyfrową Canon EOS 6D oraz obiektyw Canon EF 16-35 mm f/2.8L USM.

Po wszystkim fotograf wrócił do domu i złożył oba kadry w jeden obraz, ukazując przejście z dnia w noc – codzienny rytuał świata, który wciąż fascynuje. Ale proces tworzenia finalnego dzieła był trudniejszy, niż może się wydawać. Zadanie wymagało od fotografa cierpliwości i dokładnego rozeznania położenia Słońca i Księżyca.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)