Od dnia do nocy. Zrobienie tego wyjątkowego zdjęcia zajęło 1,5 roku!

Od dnia do nocy. Zrobienie tego wyjątkowego zdjęcia zajęło 1,5 roku!13.08.2020 09:19
Od dnia do nocy. Zrobienie tego wyjątkowego zdjęcia zajęło 1,5 roku!
Źródło zdjęć: © © Mark Duffy / [Instagram](https://www.instagram.com/markduffyphotography/)

Przepiękne zdjęcie autorstwa Marka Duffy’ego ukazuje wielki zegar słoneczny w Irlandii. Fotograf przez 18 miesięcy chodził w to miejsce, by móc zrobić 2 zdjęcia – dokładnie takie, jakie sobie wymarzył. W końcu udało się, a efekt był warty trudu i czasu.

Zegar słoneczny ze zdjęcia jest zlokalizowany w Blackrock Co. Louth w Irlandii i jest znany jako "Monument Tysiąclecia". Mark Duffy wymarzył sobie kadr, na którym będzie widać wspomniany obiekt, wschód Słońca i Księżyca. Kosztowało go to naprawdę sporo czasu, bo aż 1,5 roku chodzenia i obserwowania.

Na zdjęciu zobaczymy pełnię Księżyca, która jest w tym miejscu widoczna tak tylko 2 razy do roku, więc Mark nie miał wielu prób. Sklejka powstała z 2 obrazów, które doskonale ze sobą współgrają – wszystko jest na swoim miejscu, a przejście między dniem i nocą zostało ukazane idealnie.

Oba zdjęcia powstały w przeciągu jednej doby. Pierwszy był kadr pełni, który Mark zrobił o północy, zaznaczając przy tym miejsce postawienia statywu. Po 7 godzinach wrócił, ustawił ponownie sprzęt i zrobił zdjęcie wschodu Słońca. Do realizacji zdjęć Duffy wykorzystał lustrzankę cyfrową Canon EOS 6D oraz obiektyw Canon EF 16-35 mm f/2.8L USM.

Po wszystkim fotograf wrócił do domu i złożył oba kadry w jeden obraz, ukazując przejście z dnia w noc – codzienny rytuał świata, który wciąż fascynuje. Ale proces tworzenia finalnego dzieła był trudniejszy, niż może się wydawać. Zadanie wymagało od fotografa cierpliwości i dokładnego rozeznania położenia Słońca i Księżyca.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)