Zestaw Nik Collection udostępniony całkowicie za darmo

Zestaw Nik Collection udostępniony całkowicie za darmo
Źródło zdjęć: © © Marcin Watemborski / [Facebook](https://www.facebook.com/watemborskiphotography/)
Marcin Watemborski

25.03.2016 08:29, aktual.: 26.07.2022 19:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po decyzji o rozwoju Google Photos i Snapseeda, gigant medialny uczynił kolejny ukłon w stronę fotografów. Udostępnił bowiem zestaw wtyczek do Photoshopa i Lightrooma – Nik Collection – całkowicie za darmo.

Entuzjaści zdjęć z całego świata co dnia korzystają z jednego z najpopularniejszych zestawów wtyczek – Nik Collection. Google kontynuuje swoją politykę długofalowych inwestycji w rynek fotograficzny i na jej podstawie firma podjęła decyzję o rozpowszechnieniu za darmo produktu, który wcześniej był dostępny w cenie 149 dolarów.

Obraz

Od 24 marca możecie pobrać Nik Collection z te strony internetowej Google. Jeśli zakupiliście wtyczki w 2016 roku – dostaniecie pełny zwrot pieniędzy, który firma wykona automatycznie w przeciągu najbliższych dni.

Nik Collection składa się z 7 wtyczek, służących do edycji zdjęć. W skład zestawu wchodzą:

Obraz

Analog Efex Pro, który służy do tworzenia efektów, będących symulacją tradycyjnych technik fotograficznych. Dzięki kilku narzędziom możecie dostosować efekty tak, by spełniały wasze oczekiwania, tworząc kreatywne obrazy.

Obraz

Color Efex Pro jest narzędziem zawierającym kolekcję zaawansowanych filtrów fotograficznych, które ułatwią życie niejednemu fotografowi. Dzięki temu programowi wasze zdjęcia zyskają modną estetykę oraz witalność.

Obraz

Viveza stanowi dopełnienie zabaw z kolorem. To właśnie dzięki tej wtyczce dopasujecie barwy występujące na waszych zdjęciach – bez konieczności stosowania skomplikowanych masek i zaznaczeń.

Obraz

Silver Efex Pro to przeciwstawienie powyższych programów. Służy on do zabawy z kreatywną czarnobielą. Każdy z nas ma swoje upodobania odnośnie kontrastowości obrazu oraz głębi czerni i bieli, dzięki tej wtyczce bez problemu osiągniecie zamierzony efekt.

Obraz

HDR Efex Pro pozwoli wam stworzyć niesapomniane obrazy o szerokiej rozpiętości tonalnej, czyli High Dynamic Range. Na pewno wielu fotografów krajobrazowych oraz zwolenników architektury odnajdzie się w tym programie.

Obraz

Ostatnie dwie wtyczki – Sharpener Pro oraz Dfine – pozwolą wam na ostateczne sznyty ideału na waszych zdjęciach. Sharpener Pro zapewni uwypuklenie i wyostrzenie obrazu, natomiast Dfine zadba o to, by zredukować szum w możliwie najlepszy sposób.

Obraz

Jestem bardzo ciekawy kolejnych kroków, które podejmie Google na rynku fotograficznym. Podejrzewam, że niezależne firmy produkujące wtyczki i oprogramowanie do edycji zdjęć nieźle się wkurzyły.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)