Od ziarenka do kwiatu - zobacz niezwykły makro time-lapse

Od ziarenka do kwiatu - zobacz niezwykły makro time-lapse

Od ziarenka do kwiatu - zobacz niezwykły makro time-lapse
Olga Drenda
10.07.2013 14:49, aktualizacja: 10.07.2013 16:49

Jest kilka popularnych tematów time-lapse, które wszyscy znamy - zmiany pogody i pór roku, ekspresowe podróże dookoła świata i oczywiście rozwijające się kwiaty. Motyw niby dobrze znany, ale zawsze warto zobaczyć przykład filmu, w który włożono dużo wysiłku i uwagi, a efekt jest bardzo ciekawy. Daniel Csobot w dwóch minutach z okładem zmieścił cztery miesiące życia rośliny - od kiełkowania po cały kwiat.

"Znacie? Znamy! No to posłuchajcie..." - rozwijająca się roślina to abecadło time-lapse. Jak pokazać ten popularny temat wciągająco i trochę inaczej niż zwykle? Na przykład tak, jak zrobił to niemiecki fotograf Daniel Csobot. Jego krótki, ponaddwuminutowy filmik to w rzeczywistości ogrom włożonej pracy - cztery miesiące uważnego podglądania, jak rozwija się roślina od ziarenka do całego kwiatu. Ten ciekawy makro time-lapse powstał przy użyciu Canona 7D, slidera Kessler CineSlider oraz obiektywów Canon 100mm Macro i Canon 15-85mm. Nie trzeba dodawać, że wymagał też sporo cierpliwości.

Więcej projektów Daniela Csobota można zobaczyć na jego stronie i na kanale Vimeo. Oto inny "kwiatowy" film - wykonany również Canonem 7D, z obiektywem Canon 15-85mm i przy pomocy Kesslera Turntable. Powstał w około 6 dni.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)