Odkrył fotograficzne skarby w ukrytym studio. Dowiedział się o nim przypadkiem

Odkrył fotograficzne skarby w ukrytym studio. Dowiedział się o nim przypadkiem

Odkrył fotograficzne skarby w ukrytym studio. Dowiedział się o nim przypadkiem
Źródło zdjęć: © © David J. Whitcomb
Marcin Watemborski
10.02.2021 06:12, aktualizacja: 26.07.2022 14:33

Historia Davida J. Whitcomba jest niesamowita. Wszystko zaczęło się od nabycia starej nieruchomości, która skrywała swoje sekrety. Jednym z nich jest dawne studio fotograficzne, które zostało skrzętnie schowane przed mieszkańcami.

David J. Whitcomb kupił budynek dla swojej firmy w grudniu 2020 rok. Wówczas nie wiedział, jakie sekrety skrywa. W odnalezieniu ukrytego pomieszczenia pomógł mu przyjaciel, który podczas wymiany żarówki zwrócił uwagę na dziwnie wyglądający sufit na trzecim piętrze.

Po przyjrzeniu się sklepieniu okazało się, że jest tam ukryte wejście na strych. Miejsce jest magiczne. Mężczyzna odnalazł tam dziesiątki starych fotografii w złotych ramach, sztalugi, a nawet pozostałości wielkoformatowych aparatów. Po 12 godzinach spędzonych na strychu udało się przejrzeć zbiory. Są one datowane na przełom XIX i XX wieku.

Susan B. Anthony
Susan B. Anthony© © James Hale

Wśród kolekcji starych zdjęć jest portret sufrażystki Susan B. Anthony wykonany przez Jamesa Hale’a w 1905 roku. Jest to jedno z najbardziej wartościowych znalezisk. Reprodukcja tej fotografii była wielokrotnie używana na pocztówkach, z których dochód trafiał na działania charytatywne.

Po dokładnym przeszukaniu studia Whitcomb znalazł wiele rzeczy łączących fotografa Jamesa Hale’a z tym miejscem. Były tam różne dokumenty oraz osobista korespondencja artysty. Wśród zdjęć pojawiły się też portrety Elizabeth Cady Stanton oraz Elisabeth Smith Miller, które wraz z Susan Brownell Anthony promowały konstytucyjne prawo kobiet do głosowania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)