Odkryto nowe gatunki zwierząt. Wyglądają jak przybysze z kosmosu

Odkryto nowe gatunki zwierząt. Wyglądają jak przybysze z kosmosu

Odkryto nowe gatunki zwierząt. Wyglądają jak przybysze z kosmosu
Marcin Watemborski
10.07.2021 07:08, aktualizacja: 14.07.2021 07:45

Na każdym kroku przekonujemy się, że natura ma nam jeszcze wiele do zaoferowania. Doskonałym przykładem jest różnorodność fauny i flory morskiej. Naukowcy właśnie podzielili się informacjami o nowych gatunkach zwierząt, która wyglądają na zdjęciach po prostu niesamowicie.

Naukowcy z Schmidt Ocean Institute opublikowali wyniki swoich badań, w których przedstawili świadu dowody na istnienie nowych zwierząt morskich. Obszarem ich zainteresowania był archipelag Feniks położony w Polinezji, składający się z 10 wysp lagunowych o powierzchni 30 000 kilometrów kwadratowych.

Naukowcy badali wody, korzystając z kamer podwodnych o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu dokładnie mogli przyjrzeć się nie tylko rybom, ale również ukwiałom, ośmiornicom czy meduzom. Wśród ich odkryć znalazły się przepiękne stworzenia, które wyglądają jak żywcem wyciągnięte z filmów science-fiction.

Ośmiornica, którą widzicie na górze artykułu to bardzo rzadkie zwierzę. Jest przezroczysta i wygląda jakby była zrobiona z płynnego szkła. Na dodatek porusza się z ogromną gracją. Jedynymi elementami, która nie są przezroczyste jest układ optyczny (nerwy i gałki oczne) oraz przewód pokarmowy.

Obraz

Powyżej natomiast możecie zobaczyć rozgwiazdę, która żywi się elementami rafy koralowej – w tym pozostałościami różnych zwierząt, a nawet szkieletami. Można ją nazwać podwodnym padlinożercą. Jej rola jest o tyle ważna, że oczyszcza wody ze szczątków innych zwierząt.

Obraz

Dzięki zaawansowanej technologii obrazowania podwodnego, naukowcom udało się z bliska przyjrzeć też bardzo rzadkiemu typowi koralowca. Jego elementy nie są złociste, jak przeważnie ma to miejsce, a białe i półprzezroczyste. Badacze tłumaczą to specyficzną budową, która może opierać się na utwardzonym egzoszkielecie koralowca.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)