Odkrywaj nowe planety nie ruszając się ze swojej kuchni

Odkrywaj nowe planety nie ruszając się ze swojej kuchni
Źródło zdjęć: © © Plamen Yankov / [Instagram](https://www.instagram.com/plamen_yankov_photographer/)
Monika Homan

19.10.2018 13:02, aktual.: 19.10.2018 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzięki wyobraźni możecie wybrać się we wspaniałą podróż nie ruszając się nawet z fotela. Plamen Yankov odkrywa nowe planety nie wychodząc ze swojej kuchni. Burak, cebula czy kapusta wcale nie muszą być nudne, kiedy uruchomicie wyobraźnię.

Plamen Yankov jest fotografem konceptualnym z Bułgarii. Doskonale zdaje sobie sprawę, że w tej branży kreatywność o podstawa.

Plamen od czasu do czasu odkrywa i fotografuje nowe "planety". Wyjątkowe jest to, że nie szuka ich na niebie, tylko… w swojej kuchni. Jego projekt "Planety" jest podróżą, ale nie w przestrzeni kosmicznej, tylko w wyobraźni artysty. Plamen obserwuje przedmioty w swoim otoczeniu i w odkrywa w warzywach i owocach nowe ciała niebieskie.

Głównym celem tego projektu jest eksponowanie banalności życia codziennego i otaczających nas przedmiotów poprzez odkrywanie w nich nowego znaczenia.

Zaczęło się od czerwonych "planet". Cebula, kapusta burak, pomidor, jabłko - idealnie okrągłe i odpowiednio oświetlone zamieniają się w zawieszone w przestrzeni kosmicznej, podobne Marsowi ciała niebieskie. Później fotograf odkrył też inne, żółte i zielone planety i doszukuje się na nich życia.

Kiedy głębiej się nad tym zastanowić, to warzywa, owoce i planety są tylko materią, a to jak postrzegamy konkretne przedmioty jest bardzo indywidualne. Dlaczego by więc nie puścić wodzy wyobraźni, tak jak Yankow i nie odnaleźć drugiego znaczenia w najprostszych przedmiotach, które nas otaczają?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)