Odrzutowiec na tle Księżyca wygląda, jak zamknięty w bańce

Odrzutowiec na tle Księżyca wygląda, jak zamknięty w bańce
Źródło zdjęć: © © James Neiss / [Facebook](https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2594370397255355&set=a.106972809328472&type=3&theater)
Marcin Watemborski

23.10.2018 09:56, aktual.: 23.10.2018 11:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Scena ze zdjęcia kojarzy mi się z ”Gwiezdnymi Wojnami” i co chwilę przelatującymi krążownikami na tle obcych planet. Fotograf James Neiss wykazał się niesamowitym wyczuciem czasu i wprawnym okiem. Zobaczcie, jak powstało to zdjęcie.

James Neiss jest doświadczonym fotografem, który zawodowo zajmuje się robieniem zdjęć lotniczych. Od ponad 30 lat jego życie obraza się wokół samolotów. Publikuje je w lokalnej gazecie Niagara Gazette.

Zdjęcie, które widzicie przedstawia samolot F-18 Super Hornet na tle Księżyca. Moje pierwsze skojarzenia powędrowały w kierunku odrzutowca zamkniętego w mydlanej bańce, a kolejne przywiodły na myśl sceny z ”Gwiezdnych Wojen”. Neiss wykorzystał do jego wykonania obiektyw 600 mm. Śledzenie samolotu taką ogniskową musiało być naprawdę trudne, zwłaszcza, że poruszał się on z prędkością ponad 1900 km/h.

Wiele osób oskarżało fotografa o sfałszowanie zdjęcia w postprodukcji. Realnie – nie wymagało ono dużej ingerencji. James skupił się na delikatnym obróceniu oryginalnego kadru i przycięciu go. Obraz został wybrany, jako zdjęcie miesiąca magazynu ”Editor and Publisher”.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie fotografa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)