Odszedł wybitny fotograf mody - Nicholas Javed

Odszedł wybitny fotograf mody - Nicholas Javed

Odszedł wybitny fotograf mody - Nicholas Javed
Marcin Watemborski
09.05.2016 11:09, aktualizacja: 26.07.2022 19:04

W miniony piątek odszedł od nas w tragicznych okolicznościach wybitny fotograf portretowy oraz modowy – Nicholas Javed. Był uznany nie tylko na rynku polskim, ale i międzynarodowym. Jego twórczość podziwiały i wciąż podziwiają tysiące entuzjastów.

Nicholas Javed urodził się 3 grudnia 1984 roku. Fotografii nauczył się sam. Z czasem trwania jego kariery oprócz bycia fotografem, stał się nauczycielem, mentorem. Na jego warsztaty z chęcią uczęszczały setki pasjonatów, dzięki jego charakterystycznemu stylowi oraz pasji.

Miłość fotograficzna Nicholasa zrodziła się w 2005 roku na kanwie jego licznych podróży po całej Europie. Rozpoczynał swoją przygodę od krajobrazu po to, by później ukierunkować ją w mistyczną, szokującą i piękną fotografię mody, która odzwierciedlała nie tylko piękno fizyczne modelki i stylizacji, ale emanowała głębokimi emocjami.

Prace Javeda są wysoce melancholijne i zmuszają do przemyśleń na temat przemijania fizyczności. Jego dopracowane kompozycje bardzo szybko spotkały się z uznaniem. Publikował m.in. w Vogue Italy oraz Deamingless Magazine.

Rok 2010 był dla niego przełomowy. Wtedy w centrum jego zainteresowań pojawiła się tematyka kobiet. Wierny fotografii portretowej, postanowił opowiadać każdorazowo indywidualną historię każdej z modelek. Wszystkie były delikatne, ale pewne siebie – pełne dyskretnej kokieterii oraz gracji.

Od tamtego czasu Nicholas publikował m.in. w: Dark Beauty Magazine, Fashion World Magazine, Solis Magazine, Professional Photographer, The Stylisto, Impress Magazine, Visual Artistry Magazine oraz pojawił się na łamach Best of Vogue.

6 maja 2016 roku, podczas wyprawy na Barbados, 31-letni fotograf tragicznie zmarł. Łączymy się w bólu z rodziną oraz przyjaciółmi Nicholasa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)