Odwiedził japoński starożytny las. Był inspiracją do stworzenia "Księżniczki Mononoke"

Odwiedził japoński starożytny las. Był inspiracją do stworzenia "Księżniczki Mononoke"

Odwiedził japoński starożytny las. Był inspiracją do stworzenia "Księżniczki Mononoke"
Źródło zdjęć: © © Yuichi Yokota / [Instagram](https://www.instagram.com/yokoichi777/)
Marcin Watemborski
27.12.2021 11:58, aktualizacja: 29.12.2021 10:28

Na wyspie Yakushima w Japonii znajduje się tajemniczy las, który tworzy wyjątkowy nastrój. Wygląda jak zaczarowany ogród z baśniowym sznytem. Odcienie występującej tam zieleni są tak specyficzne, że trudno oderwać wzrok. Fotograf Yuichi Yokota zabierze was w kojącą podróż po Shiratani Unsuikyo.

Podzwrotnikowa wyspa Yakushima w japońskiej prefekturze Kagoshima jest znana z cudownego miejsca. Mowa o prastarej puszczy Shiratani Unsuikyo. To pozycja obowiązkowa na podróżniczej liście miejsc do odwiedzenia podczas pobytu w Japonii.

Właśnie ten las był inpiracją dla Hayao Miyazakiego do stworzenia "Księżniczki Mononoke" z 1997 roku. W tym anime zobaczymy krajobrazy przerysowane jeden do jednego. Nic z resztą dziwnego – to miejsce jest wspaniałe, a nastrój jest iście niepowtarzalny. Niektórzy uważają, że mieszkają tam duchy lasu znane jako kodama.

W puszczy Shiratani Unsuikyo rośnie mnóstwo cedrów. Według różnych podań, niektóre z tych drzew należą do najstarszych w całej Japonii. Kilka z nich ma ponad 1000 lat i są nazywane yakusugi. To słowo jest określeniem zarezerwowanym dla cedrów (jap. sugi) rosnących jedynie na Yakushimie.

Więcej pięknych zdjęć przyrody znajdziecie na Instagramie fotografa.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)