Odwiedził japoński starożytny las. Był inspiracją do stworzenia "Księżniczki Mononoke"

Odwiedził japoński starożytny las. Był inspiracją do stworzenia "Księżniczki Mononoke"
Źródło zdjęć: © © Yuichi Yokota / [Instagram](https://www.instagram.com/yokoichi777/)
Marcin Watemborski

27.12.2021 11:58, aktual.: 29.12.2021 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na wyspie Yakushima w Japonii znajduje się tajemniczy las, który tworzy wyjątkowy nastrój. Wygląda jak zaczarowany ogród z baśniowym sznytem. Odcienie występującej tam zieleni są tak specyficzne, że trudno oderwać wzrok. Fotograf Yuichi Yokota zabierze was w kojącą podróż po Shiratani Unsuikyo.

Podzwrotnikowa wyspa Yakushima w japońskiej prefekturze Kagoshima jest znana z cudownego miejsca. Mowa o prastarej puszczy Shiratani Unsuikyo. To pozycja obowiązkowa na podróżniczej liście miejsc do odwiedzenia podczas pobytu w Japonii.

Właśnie ten las był inpiracją dla Hayao Miyazakiego do stworzenia "Księżniczki Mononoke" z 1997 roku. W tym anime zobaczymy krajobrazy przerysowane jeden do jednego. Nic z resztą dziwnego – to miejsce jest wspaniałe, a nastrój jest iście niepowtarzalny. Niektórzy uważają, że mieszkają tam duchy lasu znane jako kodama.

W puszczy Shiratani Unsuikyo rośnie mnóstwo cedrów. Według różnych podań, niektóre z tych drzew należą do najstarszych w całej Japonii. Kilka z nich ma ponad 1000 lat i są nazywane yakusugi. To słowo jest określeniem zarezerwowanym dla cedrów (jap. sugi) rosnących jedynie na Yakushimie.

Więcej pięknych zdjęć przyrody znajdziecie na Instagramie fotografa.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)