Ofensywa Chińczyków trwa. Yongnuo prezentuje obiektyw YN 50 mm f/1.8 II

Ofensywa Chińczyków trwa. Yongnuo prezentuje obiektyw YN 50 mm f/1.8 II

Ofensywa Chińczyków trwa. Yongnuo prezentuje obiektyw YN 50 mm f/1.8 II
Marcin Watemborski
15.05.2018 07:56, aktualizacja: 15.05.2018 09:58

Gdy firma Yongnuo pokazała światu swój obiektywm 50 mm f/1.8, wielu było zdziwionych jego podobieństwem do Canona EF 50 mm f/1.8 II. Jednak było wtedy trochę zmian w środku – elementy optyczne i przysłona się różniły. Teraz mamy do czynienia z nowszą wersją szkła. Wygląda ona inaczej – solidniej. Zobaczcie, co Chińczycy zamknęli wewnątrz tubusu.

Obiektyw oczywiście do złudzenia wizualnie przypomina wersję Canona. Co zabawne, na YN 50 mm f/1.8 II widnieje czerwony pasek, wizualnie zbliżony do serii Luxury Canona. Na podobieństwach wizualnych jednak się kończy. W środku znajdziemy 7-listkowa przysłonę, która pracuje w zakresie f/1.8 – f/22.

Minimalna odległość ostrzenia wynosi 35 cm, a nie jak u poprzednika - 45 cm. W obiektywie znalazło się 6 soczewek, ułożonych w 5 grupach, dające obraz o kącie 46 stopni. Szkło zostało pozbawione złącza USB na rzecz aktualizacji oprogramowania z poziomu korpusu aparatu, co ma wykluczyć niekompatybilność systemów operacyjnych różnych komputerów.

Obraz

Chiński producent zwraca uwagę, że ulepszona głównie została struktura mechaniczna obiektywu oraz technologia powlekania soczewek. Innymi słowy – powinniśmy zobaczyć lepszy układ autofokusu oraz ulepszone wyniki pracy pod światło i jego transmisję. O, jeszcze ważna rzecz – tym razem bagnet obiektywu jest metalowy!

Obraz

Obiektyw można już kupić na eBayu i kosztuje 75 dolarów. To wciąż o 50 dolarów taniej niż Canon EF 50 mm f/1.8 STM. Ciekawe, co Yongnuo pokaże, jako kolejne...

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)