Oficjalny przeciek: Panasonic Lumix DMC‑LX5

Oficjalny przeciek: Panasonic Lumix DMC-LX5
Ola Błażowska

19.07.2010 07:46, aktual.: 01.08.2022 15:13

Od dawna plotkowano już o nowym modelu Panasonika - Lumix DMC-LX5. Tym razem na stronie producenta pojawiła się pełna specyfikacja, zdjęcie aparatu oraz lista akcesoriów. Co ciekawe, oficjalna premiera ma mieć miejsce dopiero za dwa dni, 21 lipca. Co już teraz wiadomo o Lumiksie DMC-LX5?

Lumix DMC-LX5 ma być następcą modelu LX3 - zaawansowanego kompaktu. Oznaczenie "LX" odwołuje się do skrótu "luxury" i tego właśnie powinniśmy sie spodziewać po aparatach tej serii. Bardzo dobre wykonanie, wysokie parametry i jasne obiektywy, to tylko niektóre z jej cech.

LX5 został wyposażony w jasny obiektyw LEICA DC VARIO-SUMMICRON f/2.0-3.3 o ekwiwalencie ogniskowych 24-90 mm dla małego obrazka (maksymalna ogniskowa starszego modelu to 60 mm). Matryca aparatu jest większa od przeciętnych sensorów w aparatach kompaktowych - ma 1/1.63 cala, a jej rozdzielczość to 10 megapikseli.

LX5 charakteryzuje się także podwyższoną wartością maksymalnego ISO - 12800 (3200 w LX3). W połączeniu z jasną optyką aparat powinien więc osiągać bardzo dobre efekty w sytuacjach słabego oświetlenia. Dodatkową pomocą w tych sytuacjach będzie z pewnością wbudowany system stabilizacji obrazu Power O.I.S., który pracować będzie zarówno w trybie zdjęć, jak i filmu. Co do tego ostatniego, LX5 kręci filmy w rozdzielczości 1280x720 z prędkością 30 kl/s w formacie AVCHD.

Ciekawostką jest także fakt, że do tego modelu mają być także dostępne wizjery - zarówno cyfrowe jak i optyczne! To z pewnością dodatek (jak na aparat kompaktowy) zupełnie niezwyczajny, który po raz kolejny udowadnia, że seria LX kierowana jest do zaawansowanych i wymagających użytkowników. Warto w tym miejscu dodać, że LX5, tak jak i jego poprzednik, będzie dysponował możliwością zapisu w formacie RAW.

Dokładna specyfikacja, jak i lista akcesoriów, dostepna jest na stronie producenta.

Nie jest na razie znana cena nowego modelu Panasonika. Na to, jak i na przykładowe zdjęcia prawdopodobnie będziemy musieli poczekać jeszcze dwa dni, do oficjalnej premiery aparatu.

Źródło: 43rumors.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)